Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SMRTG, IZMDC ve AHGAZ’dan Son Duyurular

Borsa İstanbul’da işlem gören SMRTG yeni iş ilişkisini, IZDMC kapasite artışı detaylarını, AHGAZ ise pay geri alımını duyurdu. İşte detaylar;
SMRTG, IZMDC ve AHGAZ’dan Son Duyurular
HABER GİRİŞ

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret, yeni iş ilişkisini yatırımcılarla paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan duyuruda, şirketin bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama’nın güneş paneli satış sözleşmesi imzaladığı belirtildi.

Sözleşmenin yurt içinde yerleşik bir müşteriye güneş paneli satışını kapsadığı, bedelinin KDV hariç 2.563.824 dolar olduğu ifade edildi.

SMRTG, günlük yüzde 2,4 artışla kapanışını 75 TL’den yaptı.

İzmir Demir Çelik

KAP üzerinden paylaşım yapan İzmir Demir Çelik Sanayi (IZDMC), kapasite artışı yatırımı hakkında duyuru yaptı.

Şirket, Çelikhane yatırım süreci ile ilgili çelik konstrüksiyon bina temel ve beton işlerinin büyük oranda tamamlandığını hatırlatarak makine ekipman montajlarının tedarik ve teslim süreçlerine bağlı olarak devam ettiğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Çelikhane yatırımının 2023 ikinci çeyrek sonuna kadar tamamlanmasının planlandığı daha önceden duyurulmuştu. Bugün yapılan açıklamada teknik planlamalar doğrultusunda yatırımın yıl sonunda tamamlanacağı aktarıldı. Duyuruda şirketin sektördeki yerini güçlendirerek büyümek amacıyla başlattığı kapasite artış yatırımını kararlılıkla sürdürdüğü vurgulandı.

IZMDC, günlük yüzde 3,8 yükselişle 6,3 TL’den işlem gördü.

Ahlatcı Doğal Gaz

Borsada AHGAZ koduyla işlem gören Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım, pay geri alımına yönelik açıklama yaptı.

Şirket 23 Haziran tarihinde 7,89 TL – 7,91 TL fiyat aralığından toplam 850.000 TL nominal tutarlı pay geri aldığını belirtti.

Son işlemlerle birlikte alınan payların nominal değerinin 3.850.000 TL olduğu, bunun şirket sermayesine oranının yüzde 0,1481’e ulaştığı bildirildi.

AHGAZ, günlük yüzde 2,4 artışla haftayı 8 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.