Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Smart Güneş’ten Anlaşma, Suwen’den Sermaye Artırımı Açıklaması

Smart Güneş dev anlaşmasını duyururken, Suwen Tekstil bağlı ortaklığının sermaye artırımını açıkladı. Detaylar haberde...
Smart Güneş’ten Anlaşma, Suwen’den Sermaye Artırımı Açıklaması
HABER GİRİŞ

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi Ve Ticaret A.Ş. yeni iş ilişkisi hakkında açıklama yaparken, Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. ise bağlı ortaklığının sermaye artırımı hakkında duyuruda bulundu.

Smart Güneş, şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş.’nin yeni iş anlaşmasını duyurdu.

Buna göre yurt içinde yerleşik bir şirketler topluluğuna ait şirketler ile toplam 5 adet Güneş Enerji Santrali Proje Geliştirme-Danışmanlık sözleşmesi imzalandı.

Şirket, söz konusu sözleşmelerin toplam tutarının KDV hariç 88.730.235 TL olduğunu belirtti.

Smart Güneş Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada (SMRTG) kodu ile işlem gören hisseleri açıklama sonrasında hafif yükselişe geçti. Açıklama öncesinde 90.2 Tl’den işlem gören hisseler açıklama sonrasında 93,45 TL’ye yükseldi. Hisseler sonrasında düşüşe geçerek saat 18.05 itibarıyla 90.25 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Suwen Tekstil’den Sermaye Artırımı Açıklması

Suwen Tekstil ise şirketin yüzde 100 oranla pay sahibi olduğu Romanya’da mukim bağlı ortaklığı Suwen Lingerie S.R.L.’nin ödenmiş sermayesinin artırıldığını açıkladı.

Suwen Lingerie S.R.L’nin ödenmiş sermayesinin (500.000 EUR karşılığı) 2.485.000 Rumen Leyi tutarında arttırılarak 45.000 RON’dan 2.530.000 RON’a çıkarılmasına karar verildiği duyuruldu.

Suwen Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin (SUWEN) kodlu hisseleri bugün kapanışı saat 18.10’da yüzde 4,65’lik düşüş ile 24.2 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.