Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Smart Güneş Ziraat Bankası İhalesi ile Hissesini Yeşillendirdi

Smart Güneş, son Kamuyu Aydınlatma Platformu açıklamasında katıldığı önemli bir ihale süreci hakkında detay verdi. Ayrıntılar haberin içerisinde;
Smart Güneş Ziraat Bankası İhalesi ile Hissesini Yeşillendirdi
HABER GİRİŞ

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ihale süreci hakkında bilgi verdi. Şirket, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Tedarik ve Hizmet Yönetimi Bölüm Başkanlığı tarafından düzenlenen ihaleye katıldığını açıkladı.

Söz konusu ihalenin, 13 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirildiği ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Lisanssız Güneş Enerjisi Santrali hakkında olduğu vurgulandı.

İhalede en uygun fiyatı vererek ilk sırada yer aldığına işaret eden Smart Güneş, ihaleyi yapan kurum tarafından onaylanan ihale kararının bugün tebliğ edildiğini bildirdi.

Smart Güneş KAP bildirisinde, ihaleyi yapan kurumdan sözleşme imzalanmasına ilişkin şirkete davet mektubunun gelmesinin beklendiğini paylaştı. İşin bedelininse KDV hariç 1 milyar 53 milyon lira olduğuna dikkat çekildi.

Paratic Piyasalar Smart Güneş Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada SMRTG koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yüzde 31,35 oranında prim sağladı. Yatırımcısının beklentisini karşılayamayan paylar aylık bazda yüzde 15,51, haftalık bazda ise yüzde 2,63 oranında değer kaybetti.

GCM Yatırım Banner

Gün içerisindeki işlemlerinde 59,8 lirayı test eden hisse TSİ 15.48 itibarıyla yüzde 3,36 artışla 56,85 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın