Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Smart Güneş ve Orge Enerji’den Güncel Duyurular

Smart Güneş yeni iş ilişkisi ve Orge Enerji ise Koç Üniversitesi Kültür ve Yurt Yerleşkesi Projesi'ne ilişkin sözleşmenin imzalanması hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Smart Güneş ve Orge Enerji’den Güncel Duyurular
HABER GİRİŞ

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş yeni iş ilişkisi, Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş. sözleşme imza sürecinin tamamlanması hakkında Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yaptı.

Smart Güneş, şirketin bağlı ortaklığı Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş’nin yurt içinde bir müşterisinden Güneş enerjisi santrali anahtar teslim kurulumuna istinaden KDV hariç toplam 70.241.733 TL karşılığı tutarda yurt içi satış sözleşmesi imzaladığını açıkladı. Sözleşmeye ilişkin ön ödemenin 21.03.2023 tarihinde alındığını bildirdi.

Smart Güneş Canlı Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket tarafından yapılana açıklama sonrasında (SMRTG) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 17.40 itibarıyla en yüksek 89’u, en düşük işe 88.25’i gördü. Saat 18.09 itibarıyla ise yüzde 5.36’lık düşüş ile 86.6’dan işlem gördü.

Orge Enerji ise açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul’da inşa edilecek Koç Üniversitesi Kültür ve Yurt Yerleşkesi Projesi’nin elektrik işlerine yönelik verdiği 711.968 EUR+KDV ve 17.618.237 TL+KDV tutarındaki teklife ilişkin, İşveren Algoritma Sağlık Hizmetleri A.Ş. ile sözleşme görüşmelerine başlandığı kamuya duyurulmuştu. Bahsi geçen sözleşme imza süreci tamamlanmıştır. İşin 270 günde tamamlanması planlanmaktadır.”

GCM Yatırım Banner
Orge Enerji Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin (ORGE) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 17.55 itibarıyla en yüksek 24.24’ü, en düşük ise 24.14’ü gördü. Saat 18.09 itibarıyla ise yüzde 6.85’lik düşüş ile 24.22’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.