Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Smart Güneş ve Manas Enerji’den Yeni İş İlişkisi

Smart Güneş ve Manas Enerji, aldıkları yeni siparişleri duyururken, şirketlerin borsada işlem gören payları olumlu gelişmeye rağmen düşüş gösteriyor.
Smart Güneş ve Manas Enerji’den Yeni İş İlişkisi
Son Güncelleme: 
Yorum

Haftanın son işlem gününde yurt içinde piyasaların rotasını değiştirecek önemli bir gelişme bulunmazken, şirketlerin yaptığı açıklamalar ve bilançolar yakından izleniyor. Enerji sektörünün iki gözde isimlerinden olan Smart Güneş ve Manas Enerji, aldığı büyük siparişleri açıkladı.

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den yatırımcılarını memnun edecek bir haber geldi. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, aldığı son siparişi duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre yurt içinde yerleşik bir tüzel kişi ile arasında KDV hariç toplam 194.574.647,05 TL tutarında, güneş enerji santraline ait malzeme ve ekipman tedariğine yönelik sözleşme imzalandı.

Şirketin SMRTG kodlu hisseleri bu sabah satıcılı seyrediyor. Dünkü kapanışını 72,15 liradan yaptı. Haftanın son işlem gününe 73’ten başlayıp 69,35’ e kadar geriledi. Saat 10.36 itibarıyla yüzde 2,36 ekside 70,45’ten işlem görüyor.

Smart Güneş hisseleri haftalık bazda yüzde 7, yıllık yüzde 837 değer kazanırken, aylık dönemde yüzde 8 geriledi.

Manas Enerji’ye Dev Sipariş

Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. yaptığı yeni iş ilişkisinin detaylarını duyurdu. Yurt dışında bulunan bir bayisi aracılığıyla 828.000 Euro tutarında muhtelif doğalgaz sayaçları ve ekipmanları konusunda sipariş alındığı belirtildi.

Şirketin, bu siparişi 2023 yılında tamamlaması planlanırken, şirket ortaklık faaliyetlerine yaratacağı olumlu etkiye dikkat çekildi.

Smart Güneş’te olduğu gibi Manas Enerji hisseleri de gelen bu olumlu habere beklenen tepkiyi vermedi.

MANAS kodlu paylar saat 10.43’te yüzde 1,19 değer kaybıyla 8,29 liradan işlem görüyor. Son bir ayda yatırımcısına yüzde 16’ya yakın kaybettiren hisseler, bir yılda yüzde 73 getiri sundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu