Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Smart Güneş ve Girişim Elektrik Milyon Dolarlık Anlaşmalarını Açıkladı

Smart Güneş, 13,3 milyon dolarlık anlaşmasını, Girişim Elektrik ise 1 milyon dolarlık siparişini KAP üzerinden duyurdu. Detaylar haberde...
Smart Güneş ve Girişim Elektrik Milyon Dolarlık Anlaşmalarını Açıkladı
HABER GİRİŞ

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağlı ortaklığının iş anlaşması hakkında, Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt Ve Ticaret A.Ş ise yeni sipariş alınmasına yönelik duyuruda bulundu.

Girişim Elektrik, yurtiçinde yerleşik bir firmadan ‘Muhtelif özellikte ve miktarda AC/DC kablo’ alımına yönelik sipariş aldığını açıkladı.

Siparişin toplam bedelinin 1.045.000 dolar (Güncel baz USD/TL kuru ile siparişin toplam bedeli 28.246.350, -TL) olduğu aktarıldı.

Şirketin borsada işlem gören (GESAN) kodlu hisseleri saat 18.08 itibarıyla yüzde 5,27’lik yükseliş ile 88,85 TL’den işlem gördü.

Girişim Elektrik Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Smart Güneş’ten 13,3 Milyon Dolarlık Anlaşma

Smart Güneş ise bağlı ortaklığı Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile yurtiçinde yerleşik 2 büyük müşterisi arasında anahtar teslimi GES kurulumu işine istinaden sözleşme imzalandığını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Şirket, 2 sözleşmenin toplam bedelinin 13.343.616 dolar olduğunu duyurdu.

Smart Güneş Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören (SMRTG)  kodlu hisseleri saat 18.10 itibarıyla yüzde 6,21’lik yükseliş ile 72,65 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.