Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Skywell İlki Gerçekleştirmek için Yatırıma Gelmeye Hazırlanıyor

Türkiye pazarına yatırımcı çekmek için Çin ile görüşmeleri artıran ekonomi yönetiminin temasları karşılık buldu. Great Wall ve Skywell, yatırım için Türkiye’ye gelmeye hazırlanıyor.
Skywell İlki Gerçekleştirmek için Yatırıma Gelmeye Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin ekonomik iş birliği için yakınlaştığı Çin tarafı ile kurulan kontaklardan sonuç alınmaya yakın olunduğu haberleri geliyor. Gelen son haberler, elektrikli araç sektöründe öne çıkan Great Wall ve Skywell’in yapacağı yatırımlara ilişkin oldu.

Avrupa’da üretime hız katmak isteyen Great Wall, rotayı Türkiye pazarına çevirdi. Skywell ise batarya üretimini Türkiye’de yapmak için yatırım hazırlığına yakın pozisyonda.

Ekonomi gazetesinin ulaştığı bilgilere göre Çinli markaların elektrikli araç ve batarya üretimi için Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile yaptığı görüşmelerde sonuca yakın olduğu öğrenildi.

Dünya genelinde 60 bine yakın istihdam alanı sunan ve Türkiye pazarına henüz giriş yapmamış olan Great Wall tarafının tercihinde, Çinli otomotiv markası Chery’nin ülkede yüksek satış rakamlarına ulaşmasının etkili olduğu aktarıldı.

Mart 2023 döneminde Türkiye’ye yatırıma gelen Chery, yaklaşık üç ayda iç pazarda 10 bine yakın araç satmıştı.

GCM Yatırım Banner

Skywell O Araçları İlk Kez Türkiye’de Üretecek

Mart 2022’de Türkiye’ye gelen Skywell, yatırım ağını genişletmek için ilk önce batarya üretimine geçmeyi planlıyor.

Bir sonraki adımda araç üretimine geçmeyi ve 8 dakikada 500 km şarj eden araçların ilk kez Türkiye’de üretilmesini amaçlıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.