Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sivas Belediye Başkanı: 30 Günlük Suyumuz Kaldı

Sivas Belediye Başkanı, kentte yaşanan su sıkıntısının son raddeye geldiği için 1 aylık suyun kaldığını ve su kesintisine başlamak zorunda olduklarını duyurdu.
Sivas Belediye Başkanı: 30 Günlük Suyumuz Kaldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, kent merkezindeki şebeke suyu ihtiyacını büyük oranda karşılaması planlanan ve 4 Eylül Barajı’na uzanan isale hattında gazetecilere açıklamalar yaptı. Bilgin, kentte su kaynakları azaldığı için şebeke suyu sorunu yaşadıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Bilgin, Sivas’ta uzun zamandır yaşanan su sorununa değinerek, kente su sağlayan 4 Eylül Barajı’nda su seviyesinin bitme noktasına ulaştığını söyledi.

Sivas’ın yaklaşık bir aylık suyunun kaldığını açıklayan Bilgin, “Ciddi manada su sıkıntısıyla karşı karşıyayız” dedi. Yaşanan su sorununu Cumhurbaşkanlığına ilettiklerini bildirerek şöyle konuştu:

“Konuyu Cumhurbaşkanımıza arz etmemiz üzerine yatırım programına alınarak hızlı bir şekilde ihalesi gerçekleşti. Firma bir an önce ilk etap olarak 14 kilometrelik alanı yapmak üzere çalışmalara başladı.”

Tavra Deresi’nden alınan suyun, kentin ihtiyacının yaklaşık 3’te 2’sini karşıladığını aktardı. Kalan küçük bir kısmın da barajdan alındığını ekledi.

Su Kesintileri Başlayacak

Kasım ayının sonlarına doğru isale hattındaki çalışmaların ilk etabının tamamlanacağını paylaşan Bilgin, şehirde su kesintisine gitmek zorunda olduklarını ekledi. Belediye Başkanı’nın açıklaması şöyle:

“Su düzenli olarak yetmeyecek gibi. Bu nedenle önümüzdeki süreçte haftanın 1 günü, bölgesel olarak su kesintilerine başlayacağız. Bu çok arzu ettiğimiz bir durum değil ama kışın daha büyük bir sorun yaşamamak adına önümüzdeki haftadan itibaren belli bir program dahilinde ve planlı şekilde su kesintileri uygulayabiliriz. Biz bu noktada hemşehrilerimizin anlayışını bekliyoruz. Çünkü yaklaşık 2 yıldır üzerinde durduğumuz önemli projelerden bir tanesi. Projenin tamamı ise önümüzdeki yaz tamamlanmış olacak.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu