Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şişecam Üst Yönetim ve Organizasyon Değişikliğini Duyurdu

Şişecam, yönetim kurulu toplantısında alınan kararlar neticesinde 1 Temmuz itibarıyla geçerli olacak üst yönetim ve organizasyon değişikliği hakkında bilgi verdi.
Şişecam Üst Yönetim ve Organizasyon Değişikliğini Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları Anonim Şirketi (Şişecam), bugün yaptığı bildirimle yönetim kurulu toplantısında alınan kararlar çerçevesinde üst yönetim ve organizasyonda değişiklik yaptığını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde değişikliğin 1 Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacağı söylendi.

Açıklamaya göre; Düzcam Grup Başkanı ve Araştırma ve Geliştirme Teknolojiler Başkan Vekili olarak görev yapan Reha Akçakaya Araştırma, Geliştirme ve Kalite fonksiyonlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Satınalma Başkanı olan Selma Öner ise Tedarik Zinciri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu. Cam Ambalaj Grubu Başkanı Abdullah Kılınç, üretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

30 Mart 2021 tarihli duyuruda 1 Temmuz itibarıyla Mustafa Görkem Elverici’nin Genel Müdür olarak atanacağı söylenmişti. Elverici, Mali İşler Başkanlığı görevini yaparken, yerine Gökhan Güralp’in geçeceği belirtildi. Böylece Güralp’in iş tanımı Mali İşler Başkanlığı’nda Finansal Analiz ve Mali Kontrol Direktörlüğünden mali işlerden sorumlu genel müdür yardımcılığı olarak değiştirildiği ifade edildi.

Aynı zamanda Strateji Başkanı Özlem Vergon’un, stratejiden sorumlu genel müdür yardımcısı, İnsan Kaynakları Başkanı Şengül Arslan’ın insan kaynaklarından sorumlu genel müdür yardımcısı ve Bilgi Teknolojileri Başkanı Gökhan Kıpçak’ın bilgi teknolojilerinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak atandığı duyuruldu.

Satış ve pazarlama fonksiyonunun doğrudan genel müdüre bağlı olarak devam edeceği söylenirken, şirket hisseleri (SISE) negatif bölgede işlem gördü.
Şişecam Hisseleri %1,36 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler TSİ 17:02 sularında %1,36 oranında ekside 7,98 liradan işlem görüyor. Yıldız Pazar’da işlem gören Şişecam hisseleri dünkü seansı 8,09 liradan tamamladıktan sonra bugüne 8,11 liradan başlamıştı. Açılışın ardından 8,15 liraya kadar yükselen hisseler, buradan düşüşe geçti.

GCM Yatırım Banner

Günün en düşüğünü 7,95 lira ile kaydeden hisseler, daha sonra 8 liranın hemen altında seyretmeye başladı. Hisselerde aşağı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 7,91 ve 7,83 lira seviyeleri önemli destek noktası olarak izlenecek. Yukarı yönde ise 8,11 ve 8,23 lira seviyeleri takip edilecek.

Hisselerin farklı zaman aralıklarındaki performansı incelendiğinde, haftalık bazda %1,60 değer kaybettiği görülüyor. Aylık periyotta %1,26 kazanç sunan hisseler, yıllık bazda %54,84 değer kazanmış durumda bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın