Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şişecam SPK Kararıyla Kamuyu Aydınlattı

Şişecam bugün Sermaye Piyasası Kurulu'nun 7 Mart tarihli kararı doğrultusunda, KAP üzerinden özel bir bildiriyle duyuruda bulundu. İşte detaylar;
Şişecam SPK Kararıyla Kamuyu Aydınlattı
HABER GİRİŞ

4 Mart’ta 2023 yılına ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan Şişecam-Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden özel durum açıklamasında bulundu. Şirket KAP bildirisinin, Sermaye Piyasa Kurulu’nun (SPK) 7 Mart tarihli 14/382 sayılı kararıyla yapıldığına işaret etti.

4 Mart’taki bilanço sonuçlarına göre Şişecam, 2023 yılında 151,9 milyar lira piyasanın beklentisinin üzerinde satış geliri açıklamıştı. Net dönem kârı ise 17,1 milyar lira olarak kaydedilmişti.

Şişecam bugünkü bildirisinde, açıklanan bilançonun denetimden geçmiş ve enflasyon muhasebesine göre düzeltilmiş finansal sonuçları da içeren yatırımcı ile webcast sunumuna dikkat çekti.

Tüm bunlara ek olarak şirket, denetimden geçmemiş ve enflasyon muhasebesine göre düzeltilmemiş finansal sonuçları da içeren sunumların da yer aldığının altını çizdi.

Şişecam Paratic Piyasalar Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Yıllık bazda  sadece yüzde 4,15 oranında yükselen Türkiye’nin en sağlam şirketlerinden olan SISE payları bugün TSİ 12.21 itibarıyla yüzde 0,63 düşüşle 47,5 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Aylık bazda yüzde 9,32 oranında değer kaybeden hisse, haftalıksa yüzde 2,94 oranında geriledi. Bir yıllık süreçte en yüksek 57,45 lirayı test eden hisse, aynı dönemde en düşük ise 35,28 liraya kadar geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın