Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şişecam, QNB Finansbank ve Medical Park’tan Güncel Haberler

Şişecam, kapasite artışını, QNB Finansbank ve Medical Park temettü kararını KAP üzerinden duyurdu. İşte detaylar;
Şişecam, QNB Finansbank ve Medical Park’tan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da faaliyet gösteren şirketler, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşımlar yaparak yatırımcılarını bilgilendirmeye devam ediyor. Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları (SISE), 2025 yılında devreye girmesi hedeflenen tesisiyle ilgili açıklama yaptı.

SISE, yeni düzcam tesisi arazisi içinde, bu tesisin hammadde ihtiyacına cevap verecek 490 bin ton/yıl üretim kapasiteli yeni bir kum hazırlama tesisi yatırımı yapılacağını aktardı. Ayrıca Mersin’de yer alan mevcut kalker ve dolomit işleme tesisinde 165 bin ton/yıl düzeyinde bir kapasite artışı gerçekleştirileceğini duyurdu.

İlgili yatırımların toplam bedelinin 1,5 milyar TL olduğu ifade edildi.

SISE, gün içinde yatay seyrederek kapanışını 48,8 TL’den yaptı.

QNB Finansbank’tan Temettü Açıklaması

KAP’tan yatırımcılarını temettü konusunda aydınlatan QNB Finansbank (QNBFB), hissedarlarına 2022 yılı karından temettü dağıtmayacağını belirtti. 17,1 milyar TL’nin olağanüstü yedek akçelere aktarılacağı, 28 milyon TL’nin ise Gayrimenkul Satış Kazancı Fonu’na ilave edilmesine karar verildiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

QNBFB, günlük yüzde 3 kayıpla 40,7 TL’den işlem gördü.

Medical Park’tan Pay Dağıtım Kararı

MLP Sağlık Hizmetleri (MPARK), 2023 yılında şirketin mali yapısının güçlendirilmesi, finansal esneklik kabiliyetinin daha da artırılması amacıyla net dağıtılabilir dönem karından temettü vermeyeceğini açıkladı.

Şirket, 2022 yılında 1.619.295.000 TL net kar açıklamıştı.

MPARK, günlük yüzde 1,2 düşüşle günü 80,8 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.