Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şişecam Hisseleri ABD’deki Alım İşlemleri Sonrası da Eksi Yönde

Şişecam hisseleri %5 azalışla işlem görürken, analistler ABD’deki soda faaliyet alanı kapsamında yapılan alımların nötr etki yaratacağını belirtti.
Şişecam Hisseleri ABD’deki Alım İşlemleri Sonrası da Eksi Yönde
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE) hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününde de yatırımcısına kaybettiriyor. Hisseler Salı günü sabah erken saatlerde devre kesiciye girdi. Gün boyu negatif seyrini devam ettirerek, kapanışı 14,75 liradan yaptı. Bu sabah daha düşük seviyeden açılıp, kaybını genişletti.

Şişecam hisseleri saat 12.11’de %4,81 değer kaybıyla işlem görüyor.
Şişecam Hisseleri %4,81 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

14,00 liradan fiyatlanan hisseler, gün içinde 13,47 – 14,41 arasında hareket etti. Bugün kaydettiği en dip nokta, aynı zamanda haftalık dönemin en düşüğünü temsil ediyor. Hisseler 5 günlük işlemlerde %13’e yakın geriledi.

Aylık dönemde 10,97 – 18,82 arasında kalarak, %26 oranında primlendi. Hisselerin son bir yılda yatırımcısına sunduğu getiri oranı %102 seviyesinde. Bu dönemde zirve fiyat 18,82 olurken, en düşük 6,31 lira olmuştu.

Gün ortasına doğru hisseleri borsada en çok işlem görenler arasında üçüncü sırada yer alıyor. İlk sırada 1.665.735.793 TL Ereğli Demir Çelik, ikinci sırada 1.481.065.685 TL ile Garanti Bankası, üçte ise 1.432.107.565 TL ile Şişecam yer alıyor.

Analistler bu sabah açıklanan finansal varlık ediniminin hisseler üzerinde etki yaratmayacağını öngördü.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Şirket açıklamasında, “Ciner Grubu’nun Amerika Birleşik Devletleri’ndeki soda faaliyet alanı operasyonlarının %60’ının şirketimizce devralınması kapsamında, mevzuat gereği gerekli onaylar tamamlanmış olup, 21.12.2021 tarihi itibariyle Ciner Resources Corporation’ın %60 hissesi Şişecam Chemicals USA Inc.’a devredilmiştir.” ifadesine yer verdi.

Bunun yanında Pacific Soda LLC’nin %10 hissesi ve Atlantic Soda LLC’nin %60 hissesi de Şişecam Chemicals USA Inc.’a devredildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.