Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şirketten Açıklama Geldi: Haftaya Temettü Var

Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş., temettü kararını verdi. Şirket, hissedarlarına haftaya ödeme yapacağını açıkladı.
Şirketten Açıklama Geldi: Haftaya Temettü Var
HABER GİRİŞ

Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirimini paylaştı. Bildirimde, 2023 yılı kar payı dağıtımına ilişkin şirketin olağan genel kurul toplantı sonucu aktarıldı.

Alınan karara göre SKYMD hisseleri için pay başına brüt 0,1548387 TL, net 0,1393548 TL temettü dağıtımı yapılacağı ve dağıtımın 27 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirileceği bildirildi.

Şeker Yatırım Temettü Tablosu
Kaynak: KAP

Geçen yılın sonunda 7,00 TL fiyattan halka arz olan ve 6 Aralık 2023 tarihinde işleme başlayan SKYMD kodlu hisseler, tavan serisini 7’nci günde bozmuştu.

İlerleyen günlerde arz fiyatının da altına sarkan hisseler yeni yılda toparlanma kaydetmişti. Bu yıl Şubat ve Mart aylarında yabancı oranı artış gösteren SKYMD, son günlerde düşüşe devam diyerek haftalık kaybını yüzde 3’ün üzerine çıkardı. Bugün de düşüşte olan hisseler, saat 17.15 itibarıyla 11 liradan kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın