Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şirketin Pay Satışı Hisseleri Vurdu! Yüzde 6’dan Fazla Düştü

Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş'nin pay satışı duyuruldu. Hisseler düşüşe geçti. İşte şirketin hisselerindeki son durum...
Şirketin Pay Satışı Hisseleri Vurdu! Yüzde 6’dan Fazla Düştü
HABER GİRİŞ

Borsanın köklü şirketlerinden biri olan Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş. pay satışı gerçekleştirdi. Duyuru Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılırken, hisseler pay satışı ile düşüşe geçti.

Şirket, dün 9 bin 1018 TL fiyat aralığından 2 milyon TL toplam nominal tutarlı satış işleminin gerçekleştirildiğini duyurdu. Pay alış-satış hem şirketin ortağı hem de BCC Yatırım ve Danışmanlık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Serkut Yavuz Ateş tarafından gerçekleşti.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bu işlemle birlikte Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş. sermayesindeki paylarım 25/3/2024 tarihi itibariyle yüzde 27,14 sınırına düşmüştür. Yönetim kontrolüne sahip olduğum BCC Yatırım Danışmanlık A.Ş.’nin sahip olduğu yüzde 27,14 oranındaki paylar ortaklığımızın kontrolü altındadır.”

Metemtur Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin hisseleri (METUR) pay satış açıklaması ile düşüşe geçti. Hisseler bugün açılışı 8,80 TL’den yaptı. Günlük bazda yüzde 6,4 değer kaybeden hisseler 8,34 TL’ye geriledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.