Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şirketin Dev İhraç Haberiyle Mumu Yeşile Döndü

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları, bugün KAP üzerinden Nitelikli Yatırımcıya Borçlanma Aracı İhracına ilişkin bildiri paylaştı. Bildiriye ilişkin detaylar haberde;
Şirketin Dev İhraç Haberiyle Mumu Yeşile Döndü
HABER GİRİŞ

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Nitelikli Yatırımcıya Borçlanma Aracı İhracına ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, 750 milyon liralık nominal değerli tahvilin vade başlangıç tarihinin 27 Kasım 2023 (bugün) olduğu bildirildi.

20 Eylül 2023 tarihli 20 milyar liralık ihraç tavanını şirketin, İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satışa sunulduğu anımsatıldı.

Satışa sunulan ihracın 736 gün vadeli 750 milyon lira nominal değerli tahvili için vade başlangıç tarihinin bugün olduğuna işaret edilen açıklamada, itfa tarihinin 2 Aralık 2025 olduğuna işaret edildi.

Borsa İstanbul’da SISE koduyla işlem gören şirketin hisseleri yatırımcısına yıllık bazda yaklaşık olarak yüzde 26,89 getiri sağladı. Aylık yüzde 1,59 artıda olan hisse bugün TSİ 11.52 itibarıyla yüzde 1,05 oranında yükselerek 49,88 liradan işlem gördü.

Paratic Piyasalar Şişecam Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz artışlarıyla krediye erişim zorlaşırken son dönemde şirketler, nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için borçlanma aracı ihracına başvuruyor.

GCM Yatırım Banner

Bu doğrultuda daha düşük maliyetle bono/tahvil gibi borçlanma araçlarını ihraç eden şirketler, böylece nakit ihtiyaçlarını kredi maliyetlerine göre daha ucuza getirmeye çalışıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın