Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şirket Orta Doğu’ya Açıldı Hisseler Kan Ağladı

Sektörünün çınarlık ismi Kaleseramik, Irak’taki şirket ile yaptığı ortaklığı duyurdu. Şirketin Orta Doğu hamlesi hisselere can suyu olmadı. Detaylar haberde;
Şirket Orta Doğu’ya Açıldı Hisseler Kan Ağladı
HABER GİRİŞ

“66 yıldır seramiğin kale’si” sloganıyla sektörde adından söz ettiren ve seramik sektörünün kurucu isimlerinden olan Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş., yatırımcılarına finansal duran varlık edinimine dair bilgi verdi.

Irak’ta kurulu şirkete ortak oluşuna dair Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama paylaşan şirket, Bağdat’da kurulu, Al-Sadaf Porselen ve Seramik Kaşı Üretimi Limited Şirketi’nin paylarının yüzde 49’unu satın aldığını bildirdi.

Al-Sadaf unvanlı şirketin 1 milyar Irak dinarı sermayeye sahip olduğu ve 588 bin Amerikan dolarına karşılık gelen 917 milyon 280 bin Irak dinarı bedelle satın alındığı açıklandı.

Şirket paylarının, Al-Sadaf’ın mevcut ortaklarından olan Hassan Zaid Tahseen ve Mustafa Mohamed Fateh’den satın alındığı kaydedildi.

Kaleseramik Hisse 11-12-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

İş birliği için söz konusu şirket ortakları ile 8 Aralık Cuma gününde hissedarlık sözleşmesi imzalandığı duyuruldu.

GCM Yatırım Banner

Bu yıl Temmuz ayında 25,00 TL’den halka arz olan ve payları 2 milyona yakın yatırımcıya dağıtılan Kaleseramik hisseleri (KLSER) için 3,3 kat talep gelmişti.

Tavan serisini 10 günün üzerine taşıdıktan sonra tedbir gören ve ardından kırmızı mumlarlar karşı karşıya kalan hisseler haftalık yüzde 8’e yakın değer kaybı yaşadı.

Temmuz ayından bugüne en yüksek 140 TL seviyesini gören KLSER, TSİ 14.14 itibarıyla yüzde 3’ün üzerindeki düşüşle 71,55 liradan kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.