Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şirket İşleri Büyütüyor! Ciroya Milyon Dolarlar Akacak

Gür-Sel Turizm Taşımacılık ve Servis Ticaret A.Ş., KAP üzerinden iştirakinin işini büyüteceğini belirterek ciroya milyon dolarlar ekleneceğini duyurdu. Detaylar haberde...
Şirket İşleri Büyütüyor! Ciroya Milyon Dolarlar Akacak
HABER GİRİŞ

Gür-Sel Turizm Taşımacılık ve Servis Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Ürdün’deki işin büyümesi hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, Ürdün Amman şehrinde toplu taşımacılık hizmeti vermekte olan iştirakinin 2032 yılına kadar devam sözleşmesi kapsamında 271 adet olan araç sayısını arttığını bildirdi. Söz konusu araç filosuna 48 adet dizel otobüs ve 15 adet elektrikli otobüs ilave edilerek 334 e çıkarılmasına karar verildiği bildirildi.

Yeni otobüslerin devreye alınmasıyla bu büyümenin önümüzdeki 9 yıllık kontrat süresince ciroya yaklaşık 65 milyon dolar eklenmesi planlanıyor.

Gür-Sel Turizm Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

KAP üzerinden yapılan açıklamaya şirketin hisseleri anlık yükseldi. Bugün açılışı 71,20 TL’den yapan hisseler 73,60 TL’ye kadar yükseldi.

Hisseler yapılan duyuru sonrasında 74,4 TL’ye kadar tırmandı. Yükseliş trendini devam ettiren hisseler 74,75 TL’ye kadar yükseldi. Bu yükselişin ardından hisseler düşüşe geçerek 74,25 TL’ye geriledi.

GCM Yatırım Banner

GRSEL hisseleri yıllık bazda yüzde 380,05 kazandırırken, aylık bazda yüzde 14,18 kaybettirdi. Hisseler haftalık bazda yüzde 0,95 kazanç sağladı. Günlük bazda ise yüzde 6’ya yakın yükseldi. Hisseler geçen yıl 80,05 TL’ye kadar yükselmişti. Kapanışı 68,1 TL’den yaptı. GRSEL hisseleri 12 Şubat’ta 89,9 TL’ye yükselerek zirveyi görmüştü

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.