Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şirket Hissesi Bilanço Sonrası Düşüşte! Hedef Fiyatlar Değişti

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden Vakıfbank dün bilançosunu açıkladı. Bilançonun ardından Garanti BBVA'dan değerlendirme geldi. Detaylar haberde;
Şirket Hissesi Bilanço Sonrası Düşüşte! Hedef Fiyatlar Değişti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Şirketler tarafından 2023 yılı 4’üncü çeyrek bilançoları açıklanamaya devam ederken, dün yatırımcının gözde şirketlerinden Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O (VAKBN) finansal raporunu paylaştı. Konsolide olmayan verilere göre bankanın, 2023 yılı net kârı 25 milyar 46 milyon lira oldu.

Garanti BBVA Yatırım tarafından ise bugün Vakıfbank’ın finansal sonuçlarına ilişkin değerlendirme geldi. Aracı kurum, Vakıfbank’ın açıklanan 2023 yılı 4’üncü çeyrekte 10 milyon 23 bin lira net kârının beklentisi olan 10 milyon 181 bin lira ile uyumlu olduğunu vurguladı.

Vakıfbank için büyümede temkinli marjda ise iyimser beklentisini dile getiren aracı kurum, bankanın kârının çeyreklik bazda yüzde 5, yıllık bazda ise yüzde 19 arttığını aktardı.

Paratic Piyasalar Vakıfbank Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Garanti BBVA raporunda, bankanın beklentilerine yakın sonuçları neticesinde piyasa etkisinin nötr olacağını öngördü. VAKBN payları için tavsiyesini “Endekse Paralel”, hedef fiyatını ise 14,50 lira olarak korudu.

Borsa İstanbul’da VAKBN koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 62,16 getiri sağladı. Hisse bugün TSİ 12.37 itibarıyla yüzde 1,93 düşerek 14,26 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Garanti BBVA Yatırım haricinde diğer aracı kurumlar tarafından da bankanın açıklanan bilançosunun ardından tavsiye raporları paylaşıldı. Kurumların Vakıfbank için hedef fiyatları ve tavsiyeleri şu şekilde;

  • Oyak Yatırım: Hedef fiyatı 21,81 liradan 23,76 liraya çıkardı. Tavsiyesini “endekse paralel getiri” den “endeks üstü getiri” ye yükseltti.
  • Deniz Yatırım: Hedef fiyatını 22,8 liradan 23 liraya yükseltti. Tavsiyesini ise “al” olarak sürdürdü.
  • Ak Yatırım: Hedef fiyatını 16,5 liradan 17,2 liraya çıkardı. Tavsiyesini “nötr” olarak korudu.
  • Şeker Yatırım: Hedef Fiyatını 19,95 lira, tavsiyesini ise “tut” olarak sürdürdü.
  • Yapı Kredi Yatırım: Hedef fiyatını 18 liradan 18,5 liraya çıkardı. Hisse için tavsiyesini “tut” olarak korudu.
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.