Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sinyal Geldi: Bu Altcoin 2022’nin Son Gününün Yıldızı Olabilir

2022 yılını geride bırakmaya artık sayılı gün hatta saatler kalmışken piyasadan ayrışmaya çalışan bir altcoinin hareketleri dikkat çekiyor. Detaylar haberde;
Sinyal Geldi: Bu Altcoin 2022’nin Son Gününün Yıldızı Olabilir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası yılın son saatlerini düşüş trendi içinde kırmızı görünüme bürünmüş şekilde geçiriyor. Amiral kripto para birimi Bitcoin, 17 bin dolarlık direnci aşmak için mücadele etse de 16 bin dolarlık destek bölgesinin altında daha fazla düşüş riskiyle karşı karşıya. Çoğu kripto para birimi için benzer düşüş tehlikesi mevcut. Ancak bazı altcoinler son gün performanslarıyla piyasadan ayrışabileceklerinin sinyallerini veriyor.

Son günün en iyi yükseliş performansı sergileyen altcoinlerinden birisi ise Ethereum Classic (ETC) oldu. Ethereum’un bir hard fork’u (sert çatallanma) olarak tanımlanan ETC piyasasında boğalar fiyatı son saatlerde 15.53 dolar seviyesine kadar çıkarırken, yorgun düşen ayıların piyasadaki etkisi azalmış görünüyor.

ETC Pazarında Son Durum ve Dikkat Çekenler

Yükseliş trendini koruduğu gözlemlenen ETC pazarının güncel durumu, fiyat seviyesi ve fiyatın gidebileceği noktalara dair analistlerin öngörüleri şu şekilde:

  • ETC fiyatı, bir gün önce 15.15 dolar noktasından 15.75 noktasına kadar yükseliş gösterdi. Fiyat, son gün boyunca yüzde 0.54 daha artış gösterdi.
  • Göstergelere göre ETC fiyatında yükselişin devam etmesi bekleniyor.
  • Yorgun ayılar, boğaların ETC’nin fiyatını yukarıya çekme başarısına şimdilik seyirci kalıyor.

Son iki gün fiyatı yukarı çeken ETC boğaları, günün en düşük ve en yüksek aralıklarının sırasıyla 15.38 dolar ve 16.01 dolar olduğu şu saatleri daha sakin bir görünümde geçiriyor. Bir önceki günün en düşük ve en yüksek seviyelerinin 14.92 dolar ve 16.01 dolar olduğu düşünüldüğünde ortada daha iyimser bir tablo mevcut.

Gün İçinde Yeşil Görünümlü Nadir Altcoinlerden

Mevcut olumlu görünümün ışığında, kripto para biriminin fiyatı son 24 saat içinde yüzde 0.54 artışla 15.53 dolar seviyesine kadar yükselmiş durumda.

GCM Yatırım Banner

24 saatlik işlem hacmi de bu olumlu tablo nedeniyle yüzde 12.91 artarak haber yazımı esnasında 133,734,725 dolara yükseldi. Piyasa değeri ise yüzde 0.41 artarak 2,152,202,761 dolara çıktı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

4 saatlik fiyat tablosuna bakıldığında Keltner Kanalı bantlarının, ETC pazarında artan piyasa oynaklığının bir kanıtı olduğu görülüyor. Üst ve alt bantların sırasıyla 16.28 ve 15.00 noktalarında buluşması daha yüksek oynaklığın bir belirtisi olarak göze çarpıyor. Bunun yanı sıra, fiyat sinyal çizgisinin alt kısmında ve alt banda doğru bir hareket izlemesinen dolayı yükselişin kalıcı olmayabileceği düşünülebilir.

Göstergeler Yükseliş Trendinin Devam Edebileceğini Gösteriyor

Mevcut Stok RSI’ın 64.81’lik değerine göre ise pazarın mevcut yükseliş eğilimi devam edecek gibi görünüyor. Yine de Stok RSI’nın sinyal çizgisinin altındaki mevcut düşüş eğilimi dikkate alındığında, tüccarlar bunu yakın vadede olası bir tersine fiyat dönüşüne karşı uyarı olarak akıllarına not etmelidir.

Piyasa değerine göre en büyük 25. kripto para birimi olan ETC’nin fiyat grafiğinde, göreceli güç endeksi (RSI) şu anda yükseliş eğilimiyle 42.47 noktasında. RSI’nin yükseliş görünümü ve henüz aşırı satım ya da aşırı alım olmaması, bu eğilimin olumlu yönde olduğuna işaret ediyor. Daha yüksek bir RSI değeri, ETC piyasasında uzun süreli bir yükseliş trendine girilmesi olasılığının daha yüksek olduğunu göstermektedir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Hareketli ortalama yakınsama/ıraksama (MACD) göstergesine göre boğa momentumunun negatif bölgeye doğru yol aldıkça azalması bekleniyor. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki; hala sinyal çizgisinin üzerinde ve histogram yükseliyor. Dolayısıyla şu an için güler yüzlü görünüm hakim olmaya devam ediyor.

Boğaların biraz güç kaybına uğradığı, negatif konumda olan Chaikin Para Akışı (CMF) tarafından destekleniyor. Bu gösterge, belirli bir zaman zarfı içindeki para akış hacmini ölçmek için kullanılan teknik bir analiz göstergesi olarak bilinmektedir. Şu an için -0.03 değeriyle gösterilse de ‘0’ çizgisini geçmek adına yukarı doğru ilerliyor. Bu hareket ETC piyasası için biraz kasvetli olabilecek tahminin gerçekleşme olasılığını azaltıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

ETC pazarında yükseliş trendinin devam etmesi isteniyorsa, boğaların mevcut direnç seviyesini ve fiyat seviyelerini korumak için son günlerdeki mücadelesini sürdürmesi gerekiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın