Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sinpaş GYO Hisseleri Yüklü Satışın Ardından Pozitif Açıldı

Pazartesi günü Yönetlim Kurulu Başkanı'na ait hisselerin, kişinin talimatı olmadan satılması Sinpaş GYO hisselerinde yüzde 10 düşüş yarattı. Şirket hisselerinde son durum şöyle...
Sinpaş GYO Hisseleri Yüklü Satışın Ardından Pozitif Açıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (SNGYO) hisseleri, Ağustos ayına çok kötü bir başlangıç yaptı. Şirket hisseleri 6 liraya yakın açılış yaptıktan sonra günün devamında negatif hareketlilik gösterdi.

İlk yarıda inişli çıkışlı bir grafik çizdikten sonra saat 13.30 itibarıyla kayba yöneldi. Yüzde 9,97 oranında gerileyen hisseler kapanışı 5,33 liradan yaptı. Gerçekleşen sert fiyat hareketliliği ve satışlar yatırımcıları tedirgin ederken, duruma dair açıklama akşam saatlerinde geldi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada, Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik’e ait Tavira Securities Limited nezdindeki 85.891.620 adet SNGYO payların, Çelik’ in talebi ve talimatı olmadan satış yapıldığı bildirildi.

Konu ile ilgili her türlü hukuki yollara başvurulacağı belirtildi. Satışın toplam maliyetinin 500 milyon lira civarında olduğu bildirilirken, Borsa İstanbul’un 2656 puanla tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdiği gün meydana gelen bu olay, yatırımcılar arasında kaygıları artırdı.

Sinpaş GYO Hisseleri Kayıplarını Siliyor

Sinpaş GYO Hisseleri Kayıplarını Siliyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisseleri sert satışların ardından, bugünkü işlemlere yüzde 0,19 artıda açıldı. 5,34 lira ile son kapanışın çok az üzerinde açılan hisselerde gün içindeki hareketlilik yakından izlenecek.

GCM Yatırım Banner

Gerçekleşen kontrol dışı satışların ardından yatırımcısına bir haftada yaşattığı kayıp yüzde 20, bir aylık yüzde 50 oldu. Yıllık getirisi ise yüzde 102’ye geriledi.

Pozitif açılışın ardından kayıplarını silmeye yönelen şirket hisseleri, saat 10.00 itibarıyla yüzde 2,44 değer kazancıyla işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.