Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sinpaş GYO, Bursa’daki 57 Milyon TL’lik Arsasını Arı Leasing’e Sattı

Varlık satışı yapan Sinpaş GYO hisseleri güne kazançlı başlayarak aylık zirveyi yeniledi.
Sinpaş GYO, Bursa’daki 57 Milyon TL’lik Arsasını Arı Leasing’e Sattı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Bursa’nın Osmangazi ilçesi, Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alan arsasını satıyor. 5 Temmuz 2021 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında, üyelerin çoğu satış işlemine onay verdi.

Buna göre 301 ada, 25 parselde yer alan 20.346,70 m2 mesahlı gayrimenkulün Arı Finansal Kiralama A.Ş.’ye  (Arı Leasing) KDV ve vade farkı hariç 57.000.000 TL bedelle satılmasına karar verildi.

İşlem bedelinin ortaklığın yönetim kurulu karar tarihinden önceki 6 aylık günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması baz alınarak hesaplanacak şirket değerine oranı %0,0145 oldu.

Satış bedelinin ortaklık ödenmiş sermayesine oranı %0,0653, ortaklığın kamuya açıklanan son mali tablosundaki aktif toplamına oranı %0,0079 oldu. Satılan  varlığın ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki kayıtlı değerinin aktif toplamına oranı %0,5755 olarak açıklandı.

57 milyon TL bedelle satılan varlığın ödemesi 9 taksit şeklinde yapılacak. Satış işlemi için söz konusu gayrimenkulün değerlendirmesi Lotus Gayrimenkul Değerleme Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından yapıldı.

GCM Yatırım Banner
Sinpaş GYO hisseleri (SNGYO), son bir yılda yatırımcısına %180’e yakın kazanç getirdi.
Sinpaş Hisseleri %2 Artıda
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Pazartesi günü 4,74 liradan kapanan hisseler, haftalık bazda %23 oranında prim yaptı. 29 Haziran sonrasında sert yükseliş yakalayan şirket hisseleri, aylık süreçte de %16 değer kazandı.

Haftanın ikinci işlem gününe %1,69 artıda başlayan Sinpaş hisseleri, saat 10.18’de %2,11 artışla 4,84 liradan işlem görüyor. Açılışın ardından 4,87’nin üzerine çıktı. Bu seviye aynı zamanda dört haftalık sürenin en yükseği olarak kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.