Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sınır Dışı Edilen Düzensiz Göçmen Sayısında Yeni Rakamlar

Göç İdaresi Başkanlığı, yeni yılın ilk gününden itibaren sınır dışı edilen düzensiz göçmenlere dair yeni rakamları paylaştı. Detaylar haberde;
Sınır Dışı Edilen Düzensiz Göçmen Sayısında Yeni Rakamlar
HABER GİRİŞ

Göç İdaresi Başkanlığı’nın düzensiz göçle mücadelesi devam ediyor. Kurum, bugün yaptığı açıklamayla yeni yılın ilk gününden bugüne kadar sınır dışı edilmiş olan düzensiz göçmenlere ilişkin güncel rakamları paylaştı.

2013 yılından bugüne yabancıların göç alanına ilişkin tüm iş ve işlemlerini yürüten Göç İdaresi Başkanlığı, son rakamları sosyal medya hesabı üzerinden bildirdi.

Düzensiz Göçmenlerle Mücadelede Son Rakamlar

Düzensiz göçle mücadele ve sınır dışı işlemlerinin sürdüğünün belirtildiği paylaşımda, tüm uyruklarla birlikte sınır dışı edilen göçmen sayısının yıl içinde 30 bin 527’ye yükseldiği belirtildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Gocidaresi

Paylaşımda yer verilen tabloda, 8 ila 12 Nisan tarihleri arasında Erzurum, Ağrı ve Iğdır’dan gerçekleştirilen toplam 5 charter seferi yani özel uçuş ile kurumun geri gönderme merkezlerinde idari gözetim altında tutulan 958 Afganistan uyruklu göçmenin sınır dışı edildiği bilgisi verildi.

Söz konusu uçuşların dahil edilmesiyle yılbaşından bu yana Afganistan’a düzenlenen 20 charter seferi ile 3 bin 277, tarifeli seferlerle 6 bin 984 olmak üzere 10 bin 261 yabancının ülkelerine dönüşünün sağlandığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Sınır Dışı İşlemler için Bekleyen Kaç Kişi Var?

Böylece yılbaşından bugüne tüm uyruklardan sınır dışı edilen göçmen sayısının 30 bin 527’ye ulaştığı, bunun yanı sıra 18 bin 20 düzensiz göçmenin sınır dışı işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Gocidaresi

Ayrıca 2022 yılı içinde 235’i Afganistan’a, 2’si de Pakistan’a olmak üzere 237 charter seferinin yanı sıra düzenlenen tarifeli uçuşlarla toplam 124 bin 441 düzensiz göçmenin sınır dışı edildiği hatırlatıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.