Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sınır Dışı Edilen Düzensiz Göçmen Sayısında Yeni Rakamlar

Göç İdaresi Başkanlığı, yeni yılın ilk gününden itibaren sınır dışı edilen düzensiz göçmenlere dair yeni rakamları paylaştı. Detaylar haberde;
Sınır Dışı Edilen Düzensiz Göçmen Sayısında Yeni Rakamlar

Göç İdaresi Başkanlığı’nın düzensiz göçle mücadelesi devam ediyor. Kurum, bugün yaptığı açıklamayla yeni yılın ilk gününden bugüne kadar sınır dışı edilmiş olan düzensiz göçmenlere ilişkin güncel rakamları paylaştı.

2013 yılından bugüne yabancıların göç alanına ilişkin tüm iş ve işlemlerini yürüten Göç İdaresi Başkanlığı, son rakamları sosyal medya hesabı üzerinden bildirdi.

Düzensiz Göçmenlerle Mücadelede Son Rakamlar

Düzensiz göçle mücadele ve sınır dışı işlemlerinin sürdüğünün belirtildiği paylaşımda, tüm uyruklarla birlikte sınır dışı edilen göçmen sayısının yıl içinde 30 bin 527’ye yükseldiği belirtildi.

Goc Idaresi Tweet
Kaynak: Twitter / @Gocidaresi

Paylaşımda yer verilen tabloda, 8 ila 12 Nisan tarihleri arasında Erzurum, Ağrı ve Iğdır’dan gerçekleştirilen toplam 5 charter seferi yani özel uçuş ile kurumun geri gönderme merkezlerinde idari gözetim altında tutulan 958 Afganistan uyruklu göçmenin sınır dışı edildiği bilgisi verildi.

Söz konusu uçuşların dahil edilmesiyle yılbaşından bu yana Afganistan’a düzenlenen 20 charter seferi ile 3 bin 277, tarifeli seferlerle 6 bin 984 olmak üzere 10 bin 261 yabancının ülkelerine dönüşünün sağlandığı ifade edildi.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Sınır Dışı İşlemler için Bekleyen Kaç Kişi Var?

Böylece yılbaşından bugüne tüm uyruklardan sınır dışı edilen göçmen sayısının 30 bin 527’ye ulaştığı, bunun yanı sıra 18 bin 20 düzensiz göçmenin sınır dışı işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

Goc Idaresi Tablo Scaled
Kaynak: Twitter / @Gocidaresi

Ayrıca 2022 yılı içinde 235’i Afganistan’a, 2’si de Pakistan’a olmak üzere 237 charter seferinin yanı sıra düzenlenen tarifeli uçuşlarla toplam 124 bin 441 düzensiz göçmenin sınır dışı edildiği hatırlatıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu