Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Singapur Kanserojen Madde İçerdiği için Yasakladı Marka Yalanladı

Arifoğlu Baharat, basında çıkan markanın kanserojen madde içerdiği iddia edilen haberlere yanıt verdi. Detaylar haberin içerisinde;
Singapur Kanserojen Madde İçerdiği için Yasakladı Marka Yalanladı
HABER GİRİŞ

Mısır Çarşısı’nda 1944 yılında ilk baharatçı mağazasını açan Arifoğlu, medyada çıkan haberlere ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu. Kanserojen madde içerdiği gerekçesiyle Singapur’da yasaklanan ürünlerin kendi markasına ait olmadığını, isim hakkını kullanan başka bir firmaya ait olduğunu savundu.

Şirket açıklamasında, Arifoğlu Baharat olarak 78 yılı aşkın süredir ürünlerin anbean denetlendiğini ve denetimlerin ilgili bakanlıklar tarafından kontrol edildiğini bildirdi.

Singapur’a direkt bir ihracatının bulunmadığını da bildiren şirket, “Ancak bahsi geçen ürünlerin Arifoğlu markası altında olması nedeniyle sorumlu üretici olarak bu açıklamayı yapmaktayız.” dedi.

Tedarikçiden Alınan Üründe “Sudan” Tespit Edildi

2021 yılının Ekim ayında markanın üretim tesisinde yaşanan bir yangını anımsatan Arifoğlu, yangın sonrasında üretimin aksadığını ve bu süreçte bazı ürünlerin başka tedarikçilerden alındığını kaydetti.

Tedarikçiden alınan ürünün sumak olduğunu da paylaşan marka, ürünün dağıtıma çıkması ile Türkiye’de yapılan testlerde sudan tespit edildiğine dikkat çekti. Durumun akabinde satış kanallarında ve zincir mağazalarda ürünlerin imha edilmek üzere toplandığını aktardı.

GCM Yatırım Banner

“Şirketin Ürünlerimizi İhraç Ettiğini Bu Olayla Öğrendik”

Ayrıca direkt ihracat yapılan ülkelere de bu bildirimlerin gönderildiği ve toplatılıp ve imha edildiği belirtilerek şöyle aktarıldı;

“Bahse konu ihracatı gerçekleştiren şirketin ürünlerimizi ihraç ettiğini bu olay ile birlikte öğrenmiş bulunmaktayız. Bu noktada geri çağırma talebimizi yeterince duyuramamış olduğumuzu görüyor ve konu hakkında kamuoyundan özür diliyoruz.”

Arifoğlu Baharat 20’yi Aşkın Ülkeye İhraç Yapıyor

Avrupa ve Amerika ülkeleri başta olmak üzere 20’yi aşan ülkeye ihracat yaptığını ileten şirket, sadece Singapur’da bulunan ve bahsi geçen ürünlere dair bildirimde bulunulduğunu da ekledi.

Söz konusu olayda sorumluluklarının bundan ibaret olduğunu ifade etti. Şirket, Singapur’daki gelişmeleri yakından takip edeceklerini ve ürünler içinde markanın sahte üretimi olup olmadığının tespitinin yapılması için araştırmalarda bulunacağına işaret etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.