Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şimşek’ten Arazi Haberlerine Cevap Geldi: Kınıyorum!

BirGün Gazetesi’nden İsmail Arı’nın “Milyarlık arazi Şimşek’in dostuna” isimli habere Bakanlıktan ve Şimşek’ten tepki gecikmedi. İşte detaylar;
Şimşek’ten Arazi Haberlerine Cevap Geldi: Kınıyorum!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, BirGün Gazetesi’nden İsmail Arı’nın imzasıyla yayınlanan “Milyarlık arazi Şimşek’in dostuna” başlıklı habere sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi. Şimşek, haber görünümlü karalamayı kınadığını vurguladı.

Kendisi yurtdışında iken ve henüz bakan değilken; açık artırmada alınan bir işi kendisine bağlamaya çalıştıklarını belirtti. Bakan Şimşek, “Mezardan babam çıkıp gelse dahi eş – dost veya akrabam olduğunu ifade eden hiç kimseye kamuda ayrıcalık tanınmayacaktır.” dedi.

Şimşek’ten Arazi Haberlerine Cevap Geldi: Kınıyorum!Kaynak: BirGün Gazetesi

Hazine ve Maliye Bakanlığı ise konuyla ilgili açıklamada haberin maksatlı ve çarpıtma bir haber olduğunu aktardı. İhalenin 13 Nisan’da gerçekleştiği ve bu tarihte Şimşek’in Türkiye’de olmayıp görevini icra etmediği ifade edildi.

Şimşek’ten Arazi Haberlerine Cevap Geldi: Kınıyorum!Kaynak: Hazine ve Maliye Bakanlığı

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Haberi yapan gazetecinin Bakanlığı arayıp haberin doğru olup olmadığını sormadığı ve gazeteciliğin unsuru olan 5N1K kuralına uymadığı kaydedildi.

Konuyla ilgili haberi yapan gazeteci hakkında gerekli hukuki sürecin başlatılacağı açıklandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu