Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şimşek, Yatırımcı Odaklı Japon Şirket Temsilcileriyle Görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Japon şirketlerin temsilcileriyle görüştüğünü ve gelecek aylarda Japonya'ya ziyaret planladığını açıkladı. Detaylar haberde;
Şimşek, Yatırımcı Odaklı Japon Şirket Temsilcileriyle Görüştü
HABER GİRİŞ

Göreve geldiği günden bu yana çeşitli ülkelere yatırımcı odaklı ziyaretlerde bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bugün resmi Twitter hesabından Japon şirketlerin temsilcileriyle görüştüğünü açıkladı.

Türkiye’de yatırımları olan Japonya’nın önde gelen şirket yöneticileriyle bir araya geldiğini bildiren Bakan Şimşek, şirket temsilcilerinin yatırım iklimine ilişkin öneri ve tespitlerini dinlediklerini kaydetti.

Toplantının oldukça verimli geçtiğine işaret eden Şimşek, gelecek aylarda Japon yatırımcılarla daha geniş çaplı görüşmeler yapmak üzere Japonya’ya seyahat planladıklarını belirtti.

Şimşek’ten Türkiye’ye Katma Değer Üreten Paydaşların Yanındayız Mesajı

Mehmet Şimşek paylaşımında, “Ev sahipliği ve değerli katkıları için Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Sn Takahiko Katsumata’ya teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye’ye yatırım yapan, istihdam sağlayan ve katma değer üreten tüm paydaşların yanında olduklarına vurguda bulundu.

GCM Yatırım Banner

Japon Büyükelçiliği de toplantıya ilişkin resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Açıklamada, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Takahiko Katsumata’nın 15 Ağustos’ta Şimşek ile görüştüğüne işaret edildi.

Şimşek’in çeşitli Japon şirketlerin temsilcilerini resmi konutuna davet ettiğinin bilgisi verilen açıklamada, görüşmede Türkiye’ye yönelik yatırım artışı için verimli fikir alışverişlerinde bulunulduğuna dikkat çekildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın