Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şimşek, Yatırımcı Odaklı Japon Şirket Temsilcileriyle Görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Japon şirketlerin temsilcileriyle görüştüğünü ve gelecek aylarda Japonya'ya ziyaret planladığını açıkladı. Detaylar haberde;
Şimşek, Yatırımcı Odaklı Japon Şirket Temsilcileriyle Görüştü
Yorum

Göreve geldiği günden bu yana çeşitli ülkelere yatırımcı odaklı ziyaretlerde bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bugün resmi Twitter hesabından Japon şirketlerin temsilcileriyle görüştüğünü açıkladı.

Türkiye’de yatırımları olan Japonya’nın önde gelen şirket yöneticileriyle bir araya geldiğini bildiren Bakan Şimşek, şirket temsilcilerinin yatırım iklimine ilişkin öneri ve tespitlerini dinlediklerini kaydetti.

Toplantının oldukça verimli geçtiğine işaret eden Şimşek, gelecek aylarda Japon yatırımcılarla daha geniş çaplı görüşmeler yapmak üzere Japonya’ya seyahat planladıklarını belirtti.

Şimşek’ten Türkiye’ye Katma Değer Üreten Paydaşların Yanındayız Mesajı

Mehmet Şimşek paylaşımında, “Ev sahipliği ve değerli katkıları için Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Sn Takahiko Katsumata’ya teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye’ye yatırım yapan, istihdam sağlayan ve katma değer üreten tüm paydaşların yanında olduklarına vurguda bulundu.

Japon Büyükelçiliği de toplantıya ilişkin resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Açıklamada, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Takahiko Katsumata’nın 15 Ağustos’ta Şimşek ile görüştüğüne işaret edildi.

Şimşek’in çeşitli Japon şirketlerin temsilcilerini resmi konutuna davet ettiğinin bilgisi verilen açıklamada, görüşmede Türkiye’ye yönelik yatırım artışı için verimli fikir alışverişlerinde bulunulduğuna dikkat çekildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu