Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şimşek ve Erkan 2024’te de Yabancı Yatırımcıyı Merceğe Alacak

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek ile TCMB Başkanı Erkan'ın, Ocak'ta JPMorgan Chase&Co tarafından düzenlenen yatırımcılar toplantısına katılacağı bildirildi. İşte detaylar;
Şimşek ve Erkan 2024’te de Yabancı Yatırımcıyı Merceğe Alacak
Son Güncelleme: 

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın Ocak ayının ikinci haftasında New York’ta yatırımcılar toplantısına katılacağı bildirildi. Toplantının, JPMorgan Chase&Co tarafından düzenleneceği kaydedildi.

Konuya yakın kaynaklardan Bloomberg HT’nin edindiği bilgiye göre Bakan Şimşek ve TCMB Başkanı Erkan’ın toplantının ardından bir foruma katılacağı bildirildi.

Toplantının ardından Şimşek ve Erkan’ın Dünya Ekonomik Forumu’na katılacağına işaret edildi.

Bakanlık ve Merkez Bankası’ndan konuya ilişkin bir açıklama gelmezken, zirvenin 15-19 Ocak 2024 tarihlerinde İsviçre’nin Davos kentinde düzenleneceği paylaşıldı.

Mayıs ayındaki seçimlerin ardından değişen ekonomi yönetimi ile Hazine ve Maliye Bakanı olan Şimşek, koltuğa oturduğu günden bu yana birçok ülkede yatırımcı odaklı toplantılar gerçekleştirdi.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Uzun bir dönem alışılmışın dışında uygulanan ekonomi politikalarının yerini, Şimşek yönetimi ile ortodoks düşüncülere devretti.

Yüksek enflasyonla mücadele eden Türkiye; ülkeye yatırım çekme hedefiyle Avrupa, Amerika, Orta Doğu gibi birçok ülkeye yatırımcı odaklı ziyaretlerde bulunuldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu