Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şimşek Valilere Seslendi! Kara Para Mücadelesinde Birlik

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek bugün resmi İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Valiler Toplantısı hakkında açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Şimşek Valilere Seslendi! Kara Para Mücadelesinde Birlik
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bugün resmi X hesabı üzerinden İçişleri Bakanlığı’nın düzenlediği katıldığı Valiler Toplantısı hakkında açıklamalarda bulundu. Şimşek, valilerle tasarruf tedbirlerine sıkı uyum ve harcamaların verimli bir şekilde yönetilmesi gibi konular hakkındaki beklentilerini paylaştı.

Valiler Toplantısı bugün 10 Ocak İdareciler Günü kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda düzenlendi.

Paylaşımında hedeflere ulaşmada valilerin önemine işaret eden Şimşek, bugüne kadar ortaya koydukları çalışmalar için teşekkür etti. Desteklerinin devamını beklediklerinin altını çizdi.

Şimşek, Valilere Teşekkür Etti

Ekonomiyle mücadele konularında gösterdikleri destek için İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve valilere teşekkür eden Şimşek, şu ifadeleri kullandı;

“Kara paranın aklanması, terörizmin finansmanı ve kayıtdışı ekonomiyle mücadele konularında gösterdikleri destek ve özverili çalışmaları için başta Sayın Bakanımız Ali Yerlikaya olmak üzere tüm değerli valilerimize ve İçişleri Bakanlığımız personeline teşekkür ediyorum.”

GCM Yatırım Banner

Orta Vadeli Programa (OVP) da değinen Şimşek, OVP’nin temel önceliklerinden biri olan mali disiplinin sağlanması yolunda valilerin rolünün büyük önem taşıdığını vurguladı.

Söz konusu bağlamda tasarruf tedbirlerine sıkı uyum, harcamaların verimli bir şekilde yönetilmesi, yereldeki kamu yatırımlarının yakın takibinin önemine dikkat çekti.

Bakan Şimşek ayrıca kayıtdışı ekonomiyle mücadele, sosyal yardımların etkin kullanımı ve deprem harcamaları konusunda da haklın bilinçlendirilmesin valilerin önemine vurguda bulundu.

Bahsi geçen kapsamda atılacak kararlı adımların, kamu maliyesi hedeflerine ulaşmada kritik öneme sahip olduğunu kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın