Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şimşek Gelirini Beyan Etmeyenlere Pişmanlık Çağrısı Yaptı

Mart ayında gelirini beyan etmeyenlerin tespit edildiğini açıklayan Bakan Şimşek’ten mükelleflere son çağrı geldi. Detaylar haberde;
Şimşek Gelirini Beyan Etmeyenlere Pişmanlık Çağrısı Yaptı
HABER GİRİŞ

Gelir beyannamesi vermeyen mükellefleri tespit ettiklerini açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gelir beyanında bulunmayanlar için çağrı yaptı. Anadolu Ajansı (AA) muhabirine açıklamalarda bulunan Şimşek, pişmanlık beyannamesi verilebileceği ve bu durumda ceza kesilmeyeceği hatırlatmasında bulundu.

Şimşek, “Beyanname doldurmayanlar, vergi dairelerinden yazı gelmeden pişmanlık hükümlerinden yararlanarak beyanname verebiliyor. Pişmanlıkla beyanname verildiğinde ceza kesilmiyor” dedi.

Vergi kaçakçılığının üzerine düşmeye devam ettiklerinin altını çizerek, sahada yapılan kira denetimlerine atıf yaptı.

Bakan Şimşek, “Vergi kayıp ve kaçağına sebebiyet vererek haksız kazanç sağlayanların her zaman olduğu gibi şimdi de takipçisi olacağız. Elde edilen kazançların beyan döneminde doğru şekilde beyan edilmesi, vergi adaletinin sağlanması açısından da önem taşıyor. Vergi kayıp ve kaçağının önüne geçilmesi için çalışmalarımız kararlılıkla sürecek, vergi kaçağına sebep olanların üzerine kararlılıkla gidilecek” dedi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.