Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Silverline Endüstri, Marka Kullanım Komisyonunu Duyururken Hisseleri Ekside

Silverline Endüstri, kendi üretimi dışında Silverline ve Esty marka ürünlerin satışı için 2 milyon TL'den fazla marka kullanım ücreti tahsil edeceğini duyurdu.
Silverline Endüstri, Marka Kullanım Komisyonunu Duyururken Hisseleri Ekside
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Silverline Endüstri ve Ticaret Anonim Şirketi, kendi üretimi dışında ancak kendi markalarını üreten firmadan 2.045.133 TL + KDV tahsil edeceğini duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, daha önce yapılan sözleşmeye istinaden ödeme alacağını söyledi.

Silverline Endüstri ile Silverline Ev Gereçleri Satış ve Pazarlama A.Ş. arasında 2020 yılı ve izleyen yıllara ilişkin yapılan ve 7 Şubat 2021’de KAP’ta ilan edilen marka kullanım sözleşmesi kapsamında marka kullanım ücreti hakkı doğmuştu. 1 Temmuz 2021 – 30 Eylül 2021 tarihleri arasında şirketin üretimi dışında Silverline ve Esty markalı ürünlerin satışından dolayı Silverline Ev Gereçleri Satış ve Pazarlama A.Ş. firmasından marka kullanım ücretinin fatura karşılığı tahsil edileceği açıklandı.

Açıklamanın geldiği sıralarda Silverline Endüstri hisseleri (SILVR) 0,59 oranında düşüşle 5,06 liradan işlem görmeye başladı.
Silverline Hisseleri Yüzde 0,59 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde güçlü bir yükseliş kaydetti ve 5,09 liraya kadar ulaştı. Kapanışı 5,08 liradan yapan hisseler, bugünkü işlemlere 5,07 liradan açıldı. Açılışın ardından bir süre yatay seyreden hisseler, daha sonra devre kesiciyi aktif etti.

Öğle saatlerinde devre kesicide işlem gören hisseler, daha sonra yükselerek 5,13 liraya kadar tırmandı. Ancak buradan geriledi ve 5,04 – 5,09 arasında dalgalandı. Hisselerdeki aşağı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 5,02 ve 4,98 lira seviyeleri destek noktaları olarak takip edilecek. Yukarı yönde ise 5,08 ve 5,10 lira seviyeleri direnç noktası olarak izlenecek.

Hisselerin fiyat performansına baktığımızda haftalık %0,39 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık bazda %8,86 gerileyen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %22,33 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın