Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Silvergate Hisseleri Yıllık Sonuç Ertelemesinin Ardından Adeta Çöktü

Kripto bankası Silvergate, yıllık raporunu bildirmeyi ertelediğini açıkladı. Bu hisselerde büyük bir düşüşü beraberinde getirdi.
Silvergate Hisseleri Yıllık Sonuç Ertelemesinin Ardından Adeta Çöktü
HABER GİRİŞ

Kripto borç veren banka Silvergate hisseleri, şirketin yıllık raporunu ertelediğin, açıklamasının ardından, piyasa öncesi işlemlerde yüzde 40’tan fazla düştü. Bu bildirim faaliyet süreçlerinde sorun olduğuna dair endişeleri artırdı. Silvergate son çeyrekte, FTX borsasının iflasının da yarattığı etkiyle, 1 milyar dolar zarar bildirmişti.

Silvergate Bank’ın ana şirketi Silvergate Capital Corp, bağımsız denetleme şirketinin bazı prosedürleri tamamlaması için ek zamana ihtiyacı olduğunu belirterek, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) finansal sonuç bildirimini bir hafta erteleme talebinde bulundu.

Bu bildirim öncesi yıllık sonuçları 16 Mart’ta açıklanması planlanıyordu. Yapılan açıklamada, “Şirket şu anda, karşı karşıya olduğu iş ve düzenleyici zorluklar ışığında işlerini ve stratejilerini yeniden değerlendirme sürecindedir.” ifadelerine yer verildi.

SI hisse grafiği
Kaynak: TradingView

Bu hamle sonrası ABD’li yatırım bankası JP Morgan, Silvergate’in hisse senedi notunu “nötr”den “ağırlıksız”a indirdi ve ek menkul kıymet satışının firmanın devam eden likidite sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu gösterdiğini söyleyerek fiyat hedefini geri çekti.

JP Morgan analistleri “Bankanın devam edememe riski göz önüne alındığında, SI hisselerinde daha fazla düşüş riskinin arttığını görüyoruz” notunu düştü.

GCM Yatırım Banner

Silvergate’in hisseleri açılış zili çalmadan önce 7,52 dolardan işlem görüyordu. Kayıplar devam ederse yaklaşık üç yılın en düşük seviyesinden açılma yolunda olan hisse senedi, Kasım 2021’deki rekor yüksek kapanışından yüzde 90’ın üzerinde değer kaybı yaşadı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.