Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SİHA Bayraktar TB2’nin 30. Ülkeye İhracatı Gerçekleşti!

Baykar, sosyal medya hesabı üzerinden Kuveyt ile SİHA Bayraktar TB2’nin ihracatına dair sözleşmenin imzalandığını açıkladı. İşte detaylar;
SİHA Bayraktar TB2’nin 30. Ülkeye İhracatı Gerçekleşti!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin savunma sanayiinde attığı adımlar karşılık bulmaya devam ediyor. Birçok ülkenin gözdesi haline gelen milli teknolojilere talep oldukça yoğun. Baykar, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Kuveyt Devleti ile milli SİHA Bayraktar TB2 ihracatına dair yürütülen sözleşme sürecinin başarıyla tamamlandığını duyurdu.

Çöl koşullarında bile 27 saat 3 dakika havada kalarak benzeri görülmemiş bir performans sergileyebilen Bayraktar TB2 artık Kuveyt semalarında da görev alacak.

SİHA Bayraktar TB2’nin 30. Ülkeye İhracatı Gerçekleşti!Kaynak: Twitter

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, anlaşma sonrasında yaptığı açıklamada 30 ülke ile ihracat sözleşmesi imzalandığını belirtti. Milli SİHA Bayraktar TB2’lerin dost ve kardeş ülkelerin envanterlerinde huzur ve güvenliğin tesisi için görev yapmayı sürdüreceği vurgulandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.