Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Signature Bank, New York Community’nin İştiraki Tarafından Alındı

Bankacılık krizi yavaş yavaş çözülüyor. FDIC, iflas eden Signature Bank'ın New York Community Bankası'nın yan kuruluşu tarafından satın alınmasına ilişkin anlaşma yapıldığını duyurdu.
Signature Bank, New York Community’nin İştiraki Tarafından Alındı
YAYINLANMA ZAMANI

ABD’li Silvergate, Signature Bank ve Silicon Valley Bank’ın iflaslarıyla başlayan sektörel krizin daha fazla yayılmaması adına önlemler hızlı bir şekilde alındı. Bu üç bankanın batmasının ardından İsviçre devi Credit Suisse’de yaşanan sorun ise daha büyük bir etki yarattı.

Dün, UBS’nin Credit Suisse’yi 2 milyar doların biraz üzerinde satın almak için anlaştığı bilgisi gelirken, bir satın alma haberi de ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu’ndan (FDIC) geldi.

Yapılan açıklamada, “Signature Bridge Bank, National Association’ın tamamına yakını olan Flagstar Bank, National Association, Hicksville, New York’un önemli ölçüde tüm mevduatları ve belirli kredi portföyleri için bir satın alma ve üstlenme sözleşmesi imzalandı.” ifadesine yer verildi.

Şubeler Flagstar Bank’a Devrediliyor

Buna göre Signature Bank’ın 40 eski şubesi, 20 Mart 2023 Pazartesi gününden itibaren New York Community Bankası’nın yüzde 100 iştiraki olduğu Flagstar Bank‘ın bünyesinde faaliyet gösterecek.

Şubelerin normal çalışma saatlerinde açılacağı, müşterilerin Flagstar Bank, NA şubelerinde tam hizmet bankacılığının mevcut olduğuna dair bir bildirim alana kadar mevcut şubelerini kullanmaya devam edebileceği söyledi.

GCM Yatırım Banner

Dijital bankacılık işiyle ilgili mevduat sahipleri dışındaki Signature Bridge Bank, NA mudilerinin, otomatik olarak devralan kurumun mudileri olacağı, Flagstar Bank, NA tarafından üstlenilen tüm mevduatların, sigorta limitine kadar FDIC tarafından sigortalanmaya devam edeceği açıklandı.

Signature Bank’ın toplam mevduatının, 31 Aralık 2022 itibarıyla, 88,6 milyar dolar ve toplam varlıklarının 110,4 milyar dolar olduğuna dikkat çekildi. Satın alma işleminin 2,7 milyar dolar indirim, 12,9 milyar dolarlık krediler dahil 38,4 milyar dolara denk geldiği açıklandı.

60 milyar dolarlık kredinin, FDIC tarafından daha sonra elden çıkarılmak üzere kayyumda kalacağı belirtilirken, kesin maliyetin işlemlerin tamamlanmasının ardından belirleneceği söylendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.