Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Siemens 4. Çeyrekte Milyarlarca Dolar Kâr Etti!

Siemens, 4. çeyrek raporunda beklentilerin üzerinde kâr elde ederek, gelecek dönem için büyüme hedeflerini yükselttiğini açıkladı. İşte detaylar;
Siemens 4. Çeyrekte Milyarlarca Dolar Kâr Etti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Avrupa’nın en büyük teknoloji şirketi Siemens bugün dördüncü çeyrek kârını açıkladı. Şirket, endüstriyel iş biriminde beklenenden daha iyi bir dördüncü çeyrek katederek, fabrika donanım ve yazılımlarına yönelik güçlü talebin devam ettiğini belirtti.

Alman mühendislik ve teknoloji grubu Siemens’in Eylül ayının sonuna kadar olan üç aylık endüstriyel kârı yüzde 38 artarak 3,16 milyar euroya çıktı. Şirket tarafındaki analist görüşlerine göre kâr beklentisi 2,79 milyar euro yönündeydi.

Şirket Satışlarında Beklentiden İyi Artış Kaydedildi

Siemens’in raporuna göre şirket satışları yüzde 18 artarak 20,57 milyar euroya yükseldi. Tahminler 19,13 milyar euroydu. Ayrıca söz konusu dönemde siparişlerde de beklenenden daha iyi bir çıkışla 21,82 milyar euroya yükseldi.

Rusya-Ukrayna arasında süregelen savaştan kaynaklı Rus yaptırımları, yüksek enflasyon ile Covid-19 sebepleriyle enerji kesintilerinin yaşandığını belirtti. Tüm bu sebeplerden etkilenen karmaşık makroekonomik ortama değinerek yine de çeyrek boyunca birçok pazarda büyüme kaydettiğini vurguladı.

Gelecek Mali Dönemde Şirket Gelir Tahminlerini Yükseltti

Ayrıca şirket 2023 mali yılındaki gelir tahminlerinin yüzde 6 ile yüzde 9 oranında artmasını beklediğine dikkat çekti. Söz konusu iyimser raporun gelecek dönem için şirketi kendinden emin hale getirdiğini savundu.

GCM Yatırım Banner

Siemens İcra Kurulu Başkanı Roland Busch rapor hakkında yaptığı açıklamada, “Dijital iş gelirimiz için beklenenden daha yüksek büyüme dahil olmak üzere, donanım ve yazılım tekliflerimize yönelik güçlü talep devam ediyor.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.