Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SIBUR’dan Deprem Bölgesine Milyon Dolarlık Bağış

Rusya'nın en büyük petrokimya şirketi SIBUR, depremden etkilen vatandaşlar için AFAD'a 1 milyon dolar bağış yaptı. Detaylar haberde...
SIBUR’dan Deprem Bölgesine Milyon Dolarlık Bağış
Yorum

Maraş merkezli depremden etkilenen vatandaşlara yönelik yardımlar devam ediyor. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından destekler geldi. Bunlardan biri ise Rusya’nın en büyük petrokimya şirketi SIBUR oldu.

Konuya dair Türkiye’de de faaliyet gösteren SIBUR’dan yazılı açıklama geldi. Türkiye’deki depremzedelere yardımlarını sürdürdüğü belirtildi.

Bu kapsamda Türkiye’de depremden etkilenen vatandaşlar için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına (AFAD) 1 milyon dolar bağışladığını açıkladı.

Açıklamada, şirketin desteğiyle Rus işletmelerin SIBUR’un ham maddelerinden üretilen plastik ürünleri, depremler nedeniyle üretim ve lojistik aksaklıklarıyla karşı karşıya kalan Türkiye’ye kesintisiz şekilde tedarik etmeye devam ettiği vurgulandı.

SIBUR, 2022’de Türkiye’ye önemli miktarda polipropilen, polietilen, LPG, sentetik kauçuklar ve sıvı kimyasallar gibi çeşitli petrokimya ürünleri tedarik etmişti.

SIBUR, depremden 9 gün sonra Şubat-Mart aylarında Türkiye’de satılan her üründen 5 dolar bağışta bulunacağını açıklamıştı.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu