Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SIBUR’dan Deprem Bölgesine Milyon Dolarlık Bağış

Rusya'nın en büyük petrokimya şirketi SIBUR, depremden etkilen vatandaşlar için AFAD'a 1 milyon dolar bağış yaptı. Detaylar haberde...
SIBUR’dan Deprem Bölgesine Milyon Dolarlık Bağış
HABER GİRİŞ

Maraş merkezli depremden etkilenen vatandaşlara yönelik yardımlar devam ediyor. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından destekler geldi. Bunlardan biri ise Rusya’nın en büyük petrokimya şirketi SIBUR oldu.

Konuya dair Türkiye’de de faaliyet gösteren SIBUR’dan yazılı açıklama geldi. Türkiye’deki depremzedelere yardımlarını sürdürdüğü belirtildi.

Bu kapsamda Türkiye’de depremden etkilenen vatandaşlar için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına (AFAD) 1 milyon dolar bağışladığını açıkladı.

Açıklamada, şirketin desteğiyle Rus işletmelerin SIBUR’un ham maddelerinden üretilen plastik ürünleri, depremler nedeniyle üretim ve lojistik aksaklıklarıyla karşı karşıya kalan Türkiye’ye kesintisiz şekilde tedarik etmeye devam ettiği vurgulandı.

SIBUR, 2022’de Türkiye’ye önemli miktarda polipropilen, polietilen, LPG, sentetik kauçuklar ve sıvı kimyasallar gibi çeşitli petrokimya ürünleri tedarik etmişti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

SIBUR, depremden 9 gün sonra Şubat-Mart aylarında Türkiye’de satılan her üründen 5 dolar bağışta bulunacağını açıklamıştı.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.