Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Siber Pazartesi İndirimleri için Tahmini Rakam Dudak Uçuklattı

Dünyanın en büyük ekonomisinde tüketicilerin sabırsızlıkla beklediği Siber Pazartesi için beklenti büyük. Tahmini harcama rakamı, dikkat çekiyor…
Siber Pazartesi İndirimleri için Tahmini Rakam Dudak Uçuklattı

Black Friday indirimlerinin ardından gözler Cyber Monday (Siber Pazartesi) indirimlerine çevrildi. ABD’de Şükran Günü’nden sonraki Pazartesi gününü temsil eden ve online alışverişi teşvik amacı taşıyan indirim günü, tahminlere göre yeni bir harcama rekoruna ulaşacak.

İnsanlar, tahmin edilen rekor harcamayı ABD’de son dönemde gerilese de 40 yılın yüksek seviyelerinde kalan rekor enflasyona rağmen yapacak. Adobe Analytics raporu, enflasyondan bıkmış tüketicilerin Şükran Günü sonrası güçlü indirim umuduyla tatil alışverişini haftalardır ertelediğinden Siber Pazartesi harcamalarının yüzde 5,2 artacağını öngördü.

Buna göre ABD’nin en büyük çevrimiçi alışveriş günü olan Siber Pazartesi’de harcamalar, 11,2 milyar dolarlık rekor seviyeye ulaşacak.

Siber Pazartesi satışları geçen yıl yüzde 1,4 düştü çünkü perakendeciler promosyon fırsatlarını haftalar boyunca erkenden dağıttı. Erken dağıtımın nedeni ise yaygın ürün kıtlığı ortasında stokları daha iyi yönetmekti.

Bununla birlikte Target Corp, Macy’s Inc ve Best Buy gibi büyük perakendecilerin pandemi öncesi alışveriş modellerine dönüş beklemesiyle, büyük tek günlük alışveriş etkinlikleri bu yıl yeniden revaçta gibi görünüyor.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Siber Pazartesi çılgınlığının sonuçları merakla beklenirken Walmart ve Best Buy, bugün üst düzey dizüstü bilgisayarlarda ve televizyonlarda yüzlerce dolar değerinde fırsatlar gösterdi.

Mastercard Baş ABD Ekonomisti Michelle Meyer, “Tatil promosyonlarının Şükran Günü hafta sonundan çok önce başlamasıyla, tüketiciler stratejik olarak sezonun en iyi fırsatları için alışveriş yapıyor” dedi.

Adobe Analytics’e göre ABD’li tüketiciler Black Friday indirimlerinde çevrimiçi olarak 9,12 milyar dolarlık rekor bir harcama yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu