Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şi Cinping: Çin Yine Yatırımların En İyi Adresi Olacak

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ülkesinin yüksek nitelikli kalkınmayla küresel büyümenin motoru olduğunu, küresel yatırımlar için avantajlı konumunu koruduğunu belirtti.
Şi Cinping: Çin Yine Yatırımların En İyi Adresi Olacak
HABER GİRİŞ

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ABD’nin San Francisco şehrinde düzenlenen Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) Ekonominin Liderleri Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Şi, küresel yatırımcılara Çin’in açıklık politikasını ve yabancı yatırımcılar için elverişli koşulları sağlamaya yönelik çabalarını sürdüreceğini vurguladı.

Çin lider, ülkesinin yüksek nitelikli kalkınmayla küresel büyümenin motoru olduğunu, devasa pazarı, tedarik olanakları ve nitelikli insan kaynağıyla küresel yatırımlar için avantajlı konumunu koruduğunu belirterek, “Yatırımların en iyi adresi olarak ‘yeni Çin’, yine Çin olacak.” diye konuştu.

Şi, Çin’in “sosyalist piyasa ekonomisi” olarak özgün avantajları bulunduğunu, talep yönünden devasa bir pazara, arz yönünden tam teşekküllü bir endüstriyel sisteme ve insan kaynağı bakımından ise yüksek nitelikli iş gücü ve girişimci sınıfına sahip olduğunu ifade etti.

Ekonominin geçmişte de sayısız zorluklarla ve engellerle karşılaştığına ancak riskleri eleyip zorlukları aşarak tarihi başarılar yakaladığını söyledi.

Çin ekonomisinin güçlü bir dirence ve büyük potansiyele sahip olduğunu belirten Şi, “Uzun vadeli ve istikrarlı büyümeyi sağlayacak kabiliyetimiz ve güvenimiz var. Çin kalkınmasıyla dünya ekonomisine yeni fırsatlar ve büyüme ivmesi sağlamaya devam edecek.” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Yabancı yatırımcıların haklarını ve çıkarlarını koruyacak mekanizmaları iyileştirmeyi sürdüreceklerini, inovasyon faktörlerinin serbest dolaşımı önündeki engelleri kaldıracaklarını sözlerine ekledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.