Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SHIB’de Yakımlar Sürüyor: 27 Milyondan Fazla Token Yakıldı!

Shiba Inu token arzını kontrol altında tutmak amacıyla gerçekleştirilen yakım işlemlerine devam ediliyor. Son gelen verilere göre 27 milyondan fazla token yakıldı. Detaylar...
SHIB’de Yakımlar Sürüyor: 27 Milyondan Fazla Token Yakıldı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Shiba Inu topluluğu, aşırı doygunluğu önlemek adına piyasadaki toplam SHIB arzını kontrol etme çalışmalarına ve büyük miktarlarda SHIB tokenı yakmaya devam ediyor. Yakın tarihli yakım işlemi verilerine göre son 24 saat içinde 27 milyondan fazla SHIB tokenı yakım işlemine girdi.

Token yakma mekanizması, bir kripto para biriminin token arzını kontrol etmek için alınan en önemli önlemlerden biri olma özelliğini sürdürüyor.

Söz konusu yakım işlemleri, aynı zamanda dolaşımdaki miktarı kontrol ederek bir kripto varlığının değerini veya fiyatını güçlendirmeye yardımcı olmakta.

Shiba Inu Topluluğu SHIB Yakımına Devam Etmeye Kararlı

SHIB yakım işlemleri hakkında topluluğu düzenli bir şekilde bilgilendiren Shibburn hesabının bugünkü paylaşımında son 24 saat içinde 27.613.608 SHIB tokenının yakıldığı bilgisi verildi.

Gönderiye göre yakım işlemleri farklı cüzdanlardan 10 işlem yoluyla gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @shibburn

Shibburn verileri, dönem içindeki en büyük yakım işleminin isimsiz bir cüzdandan geldiğini ortaya koydu. Cüzdan, tek bir işlemle yaklaşık olarak 14.371.980 SHIB tokenını Shiba ölü cüzdanına taşıdı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Etherscan

Ancak hatırı sayılır miktarda token yakımına rağmen, Shiba Inu’nun kümülatif yakım oranı son 24 saat içinde yüzde 96.34 düştü.

SHIB Army olarak nitelendirilen SHIB topluluğu, son yedi gün içinde farklı cüzdanlardan çeşitli işlemler yoluyla yakılan 1.78 milyar SHIB tokenı kaydetti.

En Büyük Yakım İşlemi de Kaydedildi

En büyük tek yakım işlemi ise yeni piyasaya sürülen Koyo (KYO) tokenından geldi. KYO cüzdanı, yakım adresine 758.95 milyondan fazla SHIB token gönderdi.

10 Mart’tan bu yana Koyo, SHIB tokenlerinin yakılmasına önemli ölçüde katkıda bulundu ve şimdiye kadar toplam 5.36 milyar yakım gerçekleştirdi.

Özellikle, Japonya merkezli lider bir kripto borsası olan BitFlyer, son jeton yakım performansının ardından Shiba Inu’yu destekledi. Borsa, 20 şanslı kazananı ödüllendirecek bir çekiliş başlattı ve her kazanan 10.000 Japon Yeni değerinde SHIB tokenı almaya hak kazanacak.

SHIB’in Fiyat Performansı

Shiba Inu, haber yazımı esnasında son 24 saat içinde yüzde 2’nin üzerinde artışla 0.00001083 dolardan işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Piyasa değeri şu anda 6.38 milyar dolar olan altcoin, haftalıkta ise yüzde 4 oranında yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın