Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SHIB ya da DOGE Değil! Meme Coin için Sert Düşüş Uyarısı!

Kurbağa temalı meme coin PEPE'nin fiyatı, bir balinanın Binance borsasına 366 milyar PEPE atmasının ardından yüzde 6'nın üzerinde düştü. Şimdi ne olacak?
SHIB ya da DOGE Değil! Meme Coin için Sert Düşüş Uyarısı!
HABER GİRİŞ

Meme coin pazarının lider oyuncularından biri haline gelen PEPE, fiyatında bugün kayda değer bir düşüş yaşayarak dikkat çekti. Pazar uzmanları, fiyattaki bu düşüşün, yatırımcıların kâr elde etme fırsatlarını yakalamasıyla ortaya çıktığını ve bu durumun fiyatta düşüşe yol açtığını belirtiyor.

Söz konusu düşüşün, bir balinanın çarpıcı hareketinin ardından gelmesi ve bu durumun daha fazla fiyat hareketi hakkında piyasa spekülasyonlarını tetiklemiş olması dikkat çekti.

SpotOnChain Ortaya Koydu

Zincir üstü işlem takip platformu SpotOnChain’in yeni raporu, bir Pepe coin balinasının Binance’e 5,31 milyon dolar değerinde 366 milyar PEPE yatırdığını ortaya koydu.

Rapor içeriğinde, özellikle son birkaç gün içinde PEPE’nin önemli kazançlar kaydetmesi nedeniyle gelişmenin, büyük yatırımcı tarafından bir satış hamlesi olabileceği öne sürüldü.

SpotOnChain, PEPE Balina Hareketini Analiz Etti
Kaynak: X / @spotonchain

Bu işlemin, balinanın yüzde 985 gibi dikkate değer bir kazançla 4,84 milyon dolarlık tahmini bir kâr elde etmesini sağladığına dikkat çekildi. Raporda ayrıca, bu balinanın yakın zamanda PEPE’den kâr eden diğer iki akıllı tüccarla aynı para yatırma adresini kullandığı vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

SpotOnChain raporunda, başka bir akıllı yatırımcının Mayıs sonunda fiyatın yüzde 14 düşmesinin ardından Binance’e 9,01 milyon dolar değerinde 660,71 milyar PEPE yatırdığı belirtildi.

Bu tüccarın, Mayıs ayı başında tahmini 4,57 milyon dolar maliyetle PEPE’yi, Binance ve MEXC’den çekerek 4,44 milyon dolar ya da yüzde 49,3 kâr elde ettiği bilgisi verildi.

PEPE için Sırada Ne Var?

Piyasanın bugünkü dikkat çeken düşüşe tepkisi karışık oldu ve bazı yatırımcılar, daha fazla düşüş potansiyeli konusunda endişelerini dile getirdi.

Pepe coinin son dönemdeki fiyat artışı, meme coinlere yönelik artan piyasa ilgisi ve spekülatif ticaret gibi faktörlerin birleşiminden kaynaklanırken, balinalardan gelen büyük satış emirleri akını bu coşkuyu azaltmış gibi görünüyor.

PEPE Fiyatı Bugün Düşüş Yaşıyor
Kaynak: CoinMarketCap

Gün içinde yüzde 6,02’ye varan düşüş gösteren PEPE’nin fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,00001436 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.