Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SHIB ve PEPE Yanına Yaklaşamadı! O Altcoin için Çarpıcı Veri!

Dogecoin ağı, meme coini tutan adreslerin sayısı yavaşladığı için bir durgunluk dönemine girse de Shiba Inu ve Pepe'nin hala çok önünde! Detaylar haberde;
SHIB ve PEPE Yanına Yaklaşamadı! O Altcoin için Çarpıcı Veri!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dogecoin (DOGE) ağı, meme coini tutan adreslerin sayısının yavaşlama göstermesiyle birlikte bir durgunluk dönemine girmiş görünüyor. Bu durum, ağın önemli bir genişleme yaşadığı Ocak ve Şubat aylarıyla kıyaslandığında ise tam bir tezat oluşturuyor.

Kripto analitik platformu Santiment’ten alınan veriler, DOGE sahiplerinin toplam sayısının bu ayın başından itibaren yalnızca 60 bin adet artış gösterdiğini ortaya koyuyor.

Özellikle, geçen ay aynı zamanlarda ağ, DOGE sahibi toplam adres sayısında 450 binlik bir artış görmüştü. Dogecoin ayrıca 29 Ocak’ta 247.240 yeni DOGE adresinin yaratılmasıyla Ocak ayında yeni bir rekor kırmıştı.

DOGE Fiyatı Bugün Düşüş Eğilimli
Kaynak: CoinMarketCap

Kripto analisti Ali Martinez, ağın genişlemesindeki sürekli yükseliş trendinin DOGE’un fiyatına “yakında olumlu yansıyabileceğini” belirtti. Bu da meme coin’i tutan adres sayısının ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor.

Kripto alanını kasıp kavuran meme coin çılgınlığı göz önüne alındığında, Dogecoin sahibi faaliyetlerindeki durgunluğun kripto topluluğundaki bazı kişiler için sürpriz olabileceği belirtiliyor.

GCM Yatırım Banner

Bununla birlikte, meme coin yatırımcılarının son dönemde önde gelen meme tokenlarına yatırım yapmamalarının ve gözlerini değeri daha düşük olan potansiyelli kriptolara çevirmiş olmalarının bunun nedenlerinden biri olabileceği üzerinde duruluyor.

Diğer En İyi Meme Coinler Ne Durumda?

Santiment’ten alınan veriler, piyasa değerine göre en büyük üç meme coini oluşturan diğer iki meme coin; Shiba Inu (SHIB) ve Pepe’nin (PEPE) daha iyi durumda olmadığını gösteriyor.

Shiba Inu’nun sahip sayısı ay başından bu yana artmadı ve meme coini elinde tutan toplam kullanıcı sayısı hala 1,38 milyon düzeyinde seyrediyor.

Öte yandan, yılbaşından bugüne (YTD) yüzde 370’in üzerinde bir kazanç elde etmesine rağmen PEPE’nin hala 200 binden az sahibi mevcut.

Bu rakamlar, DOGE’u sahip oldukları kullanıcı sayısı bakımından SHIB ve PEPE’nin önüne yerleştiriyor. Dogecoin’in, Doginals gibi ağ işlevlerine olan ilgi artar artmaz kullanıcı tabanının bir kez daha toparlanması bekleniyor.

Paratic Piyasalar verilerine göre DOGE, haber yazımı esnasında son 24 saatte yüzde 5’lik düşüşle düşüşle 0,133 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.