Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Shell O Birimdeki Elemanlarını İşten Çıkaracak

Shell, şirket bünyesinde bulunan bir bölümdeki kişileri sadeleşme ve performans odaklı dönüşüm hedefiyle işten çıkaracağını açıkladı. Detaylar haberde;
Shell O Birimdeki Elemanlarını İşten Çıkaracak
HABER GİRİŞ

Genel merkezi Hollanda’da bulunan çok uluslu petrol ve doğal gaz şirketi Shell, şirket bünyesindeki düşük karbon çözümleri biriminde sadeleşme ve performans odaklı dönüşüm yapacağını bildirdi. Duyuruyu şirket, Anadolu Ajansı (AA) ile e-posta yoluyla paylaştı.

Söz konusu sadeleşme kapsamında, bahsedilen birimdeki 200 kişinin 2024 yılında işten çıkarılacağı paylaşıldı.

Şirket yapılanmasının 2024 yılının sonuna kadar devam edeceği öngörülürken, 2024 senesi boyunca 130 kişilik pozisyona ilişkin değerlendirme sürecinin yapılacağı belirtildi.

Shell’in düşük karbon çözümleri biriminin, ulaşım ve sanayide karbonsuzlaşma ile hidrojen gibi gelişmekte olan enerji çözümlerini kapsadığının bilgisi verildi.

Şirket Haziran ayında 2023-2025 dönemini kapsayan e-mobilite ve elektrikli araç şarjı, düşük karbon yakıtları, yenilenebilir enerji üretimi, çevresel çözümler, hidrojen ve karbon yakalama teknolojilerinin gelişimini destekleme hedefiyle yaklaşık 10-15 milyar dolar yatırım planladığını duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.