Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SGK Uzmanı Konuştu! Emekli Maaşlarına Düzenleme Gelebilir

Emekli maaşlarına seyyanen zam beklentisinin çok fazla olduğunu dile getiren SGK Uzmanı Erdursun, aldığı duyumları paylaştı. Detaylar haberde...
SGK Uzmanı Konuştu! Emekli Maaşlarına Düzenleme Gelebilir
HABER GİRİŞ

Türkiye’de milyonlarca emekli pahalılık içinde yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor. En düşük emekli maaşı olan 10 bin TL’yi alan emekli ay sonunu getirmekte zorlanıyor. Bir umut bayram ikramiyesini bekleyen emekli 3 bin TL’lik ikramiye ile hayal kırıklığına uğradı. Durum böyleyken Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Uzmanı Özgür Erdursun konuya yönelik dikkat çeken açıklamada bulundu.

Sözcü TV’ye katılan uzman Erdursun, 2018 yılında bayram ikramiyesinin 1000 TL olduğunu asgari ücretin ise bin 600 TL olduğunu söyledi. Bugün ise ikramiyenin 3 bin TL olduğunu asgari ücretin ise 17 bin 2 TL olduğunu aktardı. Buna göre ikramiyenin asgari ücretin yüzde 20’sine düştüğünü bildirdi. Olması gerekenin 10 bin 26 TL olduğunu kaydetti. Emeklinin bayram ikramiyesinin 5 bin liraya çıkabileceğini bildirdi.

“Emekli Maaşları Mart Ayında Bir Düzenleme Gelebilir”

Seyyanen artış beklentisinin çok fazla olduğunu söyleyerek, emekli maaşlarına seyyanen zam olabileceğini iddia etti. Ekonomi yönetiminin derinlemesine çalışmalar yaptığını söyleyen Erdursun, aldığı duyum hakkında konuştu.

Emekli aylıklarına 2 bin, 3 bin, 4 bin lira seyyanen artış gelebileceğini aktardı. Bu konu hakkında net bir bilgisi olmadığını aldığı duyumlara göre konuya yönelik çalışma olduğunu söyledi.

“Bayram İkramiyesi Kaldırılsın”

Bunun yanında iktidar hiçbir şey yapmazsa, muhalefet de konuya tartışmazsa, gündeme getirmezse seçmenin karar sonrasında nereye gideceğinin belirsiz olduğunu aktardı.

GCM Yatırım Banner

Bayram ikramiyesinin kaldırılması gerektiğini söyledi. Emeklinin gerçekte hak etmiş olduğu aylığın verilmesi gerektiğini bildirdi. Bayram ikramiyesinin beklentileri karşılamadığını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.