Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Serve Film Kuvva Gıda ile Birleşme Başvuru Raporunu Yayımladı

Serve Film, Kuvva Gıda ile devralma yoluyla birleşmek için SPK’ya başvururken, uzman kuruluş raporunu kamuoyu ile paylaştı.
Serve Film Kuvva Gıda ile Birleşme Başvuru Raporunu Yayımladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Serve Film Prodüksiyon Eğlence A.Ş. Kuvva Gıda A.Ş.’nin tüm aktif ve pasifleriyle birlikte bir bütün olarak tasfiyesiz infisah yoluyla devralınması suretiyle şirket bünyesinde birleşmesine yönelik hazırlanan duyuru metninin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yaptığını açıkladı.

Marbaş Menkul Değerler A.Ş. tarafından hazırlanan uzman kuruluş raporu, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayımlanan ekte paylaşıldı. Rapora göre birleşme sonucunda nihai birleşme oranı %50, değişim oranı %890 olarak hesaplandı.

Pay değişim oranı ise Serve Film Prodüksiyon Eğlence A.Ş. için 1,00, Kuvva Gıda A.Ş. için 0,890 oldu. SPK’nın söz konusu başvuruyu onaylaması ve gerekli izinlerin alınmasının ardından, esas sözleşmenin tadil edileceği bildirildi.

Serve Film’in mevcut sermayesi 13.430.240,75 TL düzeyinde. Birleşme nedeniyle artırılacak sermaye tutarı 13.348.947,51 TL olurken, ulaşılacak miktar 26.779.188,26 TL olacak.

Şirket hisseleri Pazartesi günü pozitif performans gösterse de dönemsel değişimleri negatifi işaret ediyor.
Serve Film Hisse %2,24 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsa kotunda SERVE koduyla yer alan hisseler, güne 13,78 liradan başladı. Cuma günü 13,39 seviyesinden kapanış yapmıştı. Açılışta %2,24 artış gösterirken, günün devamında 13,69 ile tek fiyattan işlem gördü.

Şirket hisseleri haftalık bazda 13,00 – 15,00 arasında hareket ederek %4,26 oranında geriledi. Aylık getirisi %1,55 ile sınırlı olurken, kaydettiği en düşük fiyat 12,00, en yüksek 15,00 oldu.

Serve Film hisselerine yatırım yapanların elindeki miktar, son bir yıl içinde %11’e yakın azaldı. Hisselerin dip fiyatı 11,90, tavan fiyatı ise 22,20 TL oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu