Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sert Düşen Hisselerde Tahmin Değişti: 215 TL Bekleniyor

Borsa İstanbul’da gözde hisselerden biri olan Ülker için beklentiler değişti. Garanti BBVA Yatırım, hedef fiyatını revize etti. İşte detaylar;
Sert Düşen Hisselerde Tahmin Değişti: 215 TL Bekleniyor
HABER GİRİŞ

2024 yılının ikinci çeyreğine yönelik finansal sonuçlarını paylaşan Ülker Bisküvi Sanayi (ULKER) için araştırma raporu paylaşıldı. Garanti BBVA Yatırım, bilanço ışığında hedef fiyatını yukarı yönlü olarak güncelledi.

Ülker’in 1Ç24’te 2,1 milyar TL net kar açıkladığı, yüksek finansman ve vergi giderinin net karın yüzde 3 düşmesine sebep olduğu belirtildi.

Toplam satış hacmini 173 bin tondan 200 bin tona çıkaran şirketin satış gelirinin yüzde 13 büyüyerek 19 milyar TL olarak gerçekleştiği kaydedildi. Şirketin net borcunun 21,6 milyar TL’ye yükseldiği, fakat karlılık marjını büyük ölçüde koruyabildiği ifade edildi. Bu kapsamda sonuçların hisse etkisinin nötr olmasının beklendiği paylaşıldı.

Garanti BBVA Yatırım, ULKER için “endeks üstü getiri” olan tavsiyesini ve 215 TL hedef fiyatını değiştirmedi.

GCM Yatırım ise Ülker’in operasyonel sonuçlarını pozitif karşıladığını, ancak net karın düşük kalmasının baskı yaratabileceğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Bilançoda pozitif görülen unsurlar:

  • Sektördeki büyümenin güçlü olması
  • Borçlardaki azalma
  • Kar marjlarının korunması

Negatif unsurlar:

  • Nakit akışlarındaki zayıflık
  • Hafif yüksek F/K çarpanı
  • Nakit döndürme hızındaki yavaşlama

Sert Düşen Hisselerde Tahmin Değişti: 215 TL BekleniyorKaynak: Paratic Piyasalar

ULKER hisselerinde bilanço sonrası sert satışlar öne çıkıyor. 29 Mayıs’ta 147,7 TL’ye kadar çıkan hisse, 30 Mayıs saat 15.35 itibarıyla yüzde 4,6 düşüşle 136,7 TL’den işlem görüyor. Hissede bir miktar geri çekilme görülmesine rağmen aylık yüzde 17, yıllık yüzde 332 kazanç güçlü bir tablo ortaya koyuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.