Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sermaye Piyasası Kurulu Asce GYO’nun Halka Arzını Onayladı

SPK paylaştığı bültende 1 şirketin halka arzını, 3 şirketin ise sermaye artırımını onayladığını açıkladı. İşte detaylar;
Sermaye Piyasası Kurulu Asce GYO’nun Halka Arzını Onayladı
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 20 Temmuz tarihli bültende 3 şirketin bedelsiz sermaye artırımını, 1 şirketin halka arzını onayladı. Bunların yanında bir şirkete idari para cezası verilirken 12 şahıs ve internet sitesi içerik sağlayıcısı hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.

SPK, Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret’in (SMRTG) yüzde 98 ve Seyitler Kimya Sanayi’nin (SEYKM) yüzde 69 bedelsiz sermaye artırımı onaylandı. Ayrıca Ülker Bisküvi Sanayi’nin birleşme nedeniyle gittiği sermaye artırımı da kabul edildi.

Sermaye Piyasası Kurulu Asce GYO’nun Halka Arzını OnayladıKaynak: SPK

Kurum, Asce Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın halka arzını onaylarken Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret’in (PNLSN) 3 yöneticisine ve Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na idari para cezası verdi.

12 şahıs ve internet içerik sağlayıcıları hakkında suç duyurusunun yapılacağı, internet aracılığı ile yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 31 siteye erişim engeli getirilmesi için hukuki işlemlerin yapılacağı açıklandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.