Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sermaye Piyasası Kurulu 4 Şirketin Halka Arzını Onayladı!

Yatırımcıların yakından takip ettiği halka arzlara SPK’dan onay geldi. Bültende yer alan şirketler hangileri? İşte detaylar;
Sermaye Piyasası Kurulu 4 Şirketin Halka Arzını Onayladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 1 Haziran tarihinde paylaştığı bülteninde toplamda 4 şirketin halka arzına onay verdiğini duyurdu. Söz konusu şirketler A1 Capital Yatırım Menkul Değerler, Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş, Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret ve Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş olarak sıralandı.

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler, yüzde 35 sermaye artırımına giderek 100 milyon TL olan sermayesini 135 milyon TL’ye çıkaracak. Nominal paylar 25 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak. Halka açıklık oranı yüzde 20 olacak.

Sermaye Piyasası Kurulu 4 Şirketin Halka Arzını Onayladı!Kaynak: SPK

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi, 45 milyon TL olan sermayesini 67 milyon TL’ye yükseltecek. Paylar 12,12 TL üzerinden alıcı bulacak. Halka açıklık oranı yüzde 22,4 olacak.

Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret, 150 milyon TL olan sermayesini 168 milyon TL’ye çıkaracak. Nominal payların satış fiyatı 25 TL olacak. Halka açıklık oranı ek satışlar dahil yüzde 20 olacak.

GCM Yatırım Banner

Katılımevim Tasarruf Finansman, 150 milyon TL olan sermayesini 180 milyon TL’ye artıracak. Paylar 13,43 TL’den satışa sunulacak. Halka açıklık oranı yüzde 25 olacak.

Bedelsiz Sermaye Artırımları

Kurul, Türk Traktör ve Ziraat Makineleri’nin (TTRAK) yüzde 87,5, Alarko Holding A.Ş.’nin (ALARK) yüzde 125, Ahlatcı Doğal gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş’nin (AHGAZ) yüzde 1150, Dinamik Isı Makine Yalıtım Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin (DNISI) yüzde 50 ve Kiler Holding A.Ş’nin (KLRHO) yüzde 150 bedelsiz sermaye artırımını onayladı.

İdari Para Cezaları

Bültende Akın Tekstil (ATEKS) paylarında gerçekleştirilen işlemler nedeniyle Burak Öz’e idari para cezasının uygulanmasına karar verildiği belirtildi. Hileli davranışlarla kişilerin aldatılarak onların zararına olacak şekilde kendisine yarar sağlanması suçundan dolayı Erdoğan Demirkol hakkında suç duyurusunun yapılacağı aktarıldı.

Ayrıca Kurul kararı ile Vakıf Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı (VKFYO) paylarında gerçekleşen işlemler sebebiyle Birgül Patlar, Filiz Darende, Hediye Elif Ünal, Murat Kayış, Nilay Zeybek ve Yıldız Karagöz’e 02.06.2023 tarihli işlemlerden başlamak üzere 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanacak.

Bunların yanında internet üzerinden yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı tespit edilen 52 internet sitesine erişim engeli getirilmesi amacıyla hukuki işlemlerin yapılmasına karar verildiği ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.