Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sermaye Artırımları Onaylandı! SPK, 2 Şirkete “Tamam” Dedi

7 Aralık tarihinde haftalık bültenini paylaşan SPK, Emek Elektrik Endüstrisi ve Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın sermaye artırımını onayladı. İşte detaylar;
Sermaye Artırımları Onaylandı! SPK, 2 Şirkete “Tamam” Dedi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 7 Aralık Perşembe günü haftalık bültenini paylaştı. Bültende Emek Elektrik Endüstrisi (EMKEL) ve Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (AKFGY) bedelli sermaye artırımı onaylandı.

SPK’dan onay alan Emek Elektrik, 75 milyon TL olan sermayesini 75 milyon TL bedelli olarak artırarak 150 milyon TL’ye çıkaracak.

Sermaye Artırımları Onaylandı! SPK, 2 Şirkete “Tamam” DediKaynak: SPK

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ise 1.300.000.000 TL olan sermayesini 2.600.000.000 TL artırarak 3.900.000.000 TL’ye çıkaracak.

Akfen, yüzde 200 bedelli sermaye artırım kararını 23.08.2023 tarihinde, EMKEL ise yüzde 100 oranındaki bedelsiz sermaye artırım kararını 19.06.2023 tarihinde yatırımcılarla paylaşmıştı.

GCM Yatırım Banner

EMKEL, yüzde 0,5 artışla 30 TL’den, AKFGY ise yüzde 1,7 artışla 4,2 TL’den günü tamamladı.

Sermaye Artırımları Onaylandı! SPK, 2 Şirkete “Tamam” DediKaynak: SPK

Kurul, aralarında Oyak Yatırım (OYYAT), Coca-Cola İçecek (CCOLA), Kaleseramik (KLSER), Bien Yapı Ürünleri (BIENY) gibi şirketlerin bulunduğu 7 şirketin borçlanmasına onay verdi.

Bültende, internet aracılığı ile yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 33 şirket hakkında hukuki işlemlerin yapılmasına karar verildiği belirtildi.

Lüks Kadife Ticaret ve Sanayi’nin yüzde 100’üne sahip olduğu halka açık olmayan Lüks Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş’yi devralması suretiyle kolaylaştırılmış usulde birleşme işlemine yönelik talebin ve Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın Kasaba Bir Servis ve Hizmet A.Ş ile birleşme işlemine yönelik başvurunun onaylandığı paylaşıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.