Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sermaye Artırımı Planı Hisse Değerinin Düşüşünde Rol Aldı!

Birko bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sermaye artırımı-azaltımı işlemlerine ilişkin önemli bir bildiri paylaştı. Detaylar haberde;
Sermaye Artırımı Planı Hisse Değerinin Düşüşünde Rol Aldı!
HABER GİRİŞ

Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş. (BRKO) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sermaye artırımı-azaltımı işlemlerine ilişkin bildiri paylaştı. Şirket KAP bildirisinde, tahsisli sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurduğuna işaret etti.

Birko, 7 Kasım 2023’te başlatılan 8 milyon liralık tahsisli sermaye artırım sürecinin 23 Ocak 2024’te iptal edildiği bildirdi.

Yeni süreçte ise şirketin esas sermayesi 20 milyon lira nominal artırılarak 120 milyon liradan 140 milyon liraya çıkarılacağı kaydedildi.

Tahsisli sermaye artırımı kararıyla ilgili Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 6’ncı Madde tadilatını onayladığı ve bu gelişmenin 12 Şubat 2024 tarihinde KAP aracılığıyla kamuoyuna duyurulduğu anımsatıldı.

Yönetim kurulunun aldığı karar gereği, şirketin kamuya ve üçüncü şahıslara olan borçlarını tasfiye etmek amacıyla esas sermayenin artırılması ve artırılan sermayeyi temsil eden payların satış fiyatının belirlenmesi için gerekli adımlar atıldı.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca yönetim kurulunun, mevcut sermayeyi temsil eden ortakların yeni pay alma haklarının kısıtlanması ve tahsisli sermaye artırımının gerçekleştirilmesi için karar aldığı vurgulandı.

Birko KAP bildirisinde, bahsi geçen konuya ilişkin SPK ve Ticaret Bakanlığı izinlerinin genel kurulun onayına sunulacağına dikkat çekti.

Borsada BRKO koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yüzde 12,86 oranında değer kaybetti. Aylık yüzde 6,75 artıda olan hisse bugün TSİ 13.55 itibarıyla yüzde 1,61 düşüşle 4,27 liraya geriledi.

Gün içerisinde en yüksek 4,29 lirayı test eden hisse, haftalık bazda ise yüzde 11,04 oranında düşüş gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın