Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sermaye Artırımına Giden Aksu Enerji Hisseleri Değer Kaybediyor

Mevcut sermayesini 33 milyon liraya yükselttiğini duyuran Aksu Enerji hisseleri %1 düşüş gösterdi.
Sermaye Artırımına Giden Aksu Enerji Hisseleri Değer Kaybediyor

Aksu Enerji ve Ticaret A.Ş. KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu) bildirisinde sermaye artırımına ilişkin açıklamada bulundu. Yapılan paylaşımda, 50 milyon TL kayıtlı sermaye tavanı içindeki 16 milyon 500 bin TL’lik mevcut payın, 33 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildiği bildirildi.

Bedelli sermaye artırımına yönelik rüçhan hakkı kullandırılması işlemlerinin 09.03.2021 tarihinde tamamlandığı belirtildi. Gelişme sonrasında şirketin borsada işlem gören hisseleri negatif dalgalı bir performans sergiledi.

Aksu Enerji’nin AKSUE koduyla işlem gören hisseleri, saat 14.25’te %1 ekside fiyatlanıyor.
Aksu Enerji Hisseleri %1 Geriledi
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Güne dünkü kapanış seviyesi olan 7 liradan başlayan şirket hisseleri, 6,95 – 7,07 arasında seyretti. Öğleden önceki işlemlerde sınırlı iniş çıkışlar yaptı. KAP açıklamasının yapıldığı sıralarda 7,07 TL ile günün en yükseğini gören hisseler, bu seviyeden sert düşerek 6,95’e indi.

Aksu Enerji hisseleri, bugün gerçekleşen fiyat dalgalanmasının ardından aylık kaybını %23’ün üzerine taşıdı. Yıllık olarak ise yatırımcısına %33 getiri sundu. Hisselerin bir haftalık işlem sürecinde fiyat aralığı 6,79 – 7,13, aylık 6,35 – 8,77 ve yıllık 2,97 – 8,77 oldu.

Destek seviyeleri 6,88 – 6,93, dirençler ise 7,05 – 7,12 olarak izleniyor. Aksu hisselerinin yer aldığı sektör endeksi olan BIST elektrik de %0,16 kayıpla 98.28’den işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum