Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Senatör Warren: Kripto Sektörü Güçlü Bir SEC’ten Korkuyor

Kripto karşıtlığı ile bilinen senatör Elizabeth Warren, sektörün, SEC’in kısıtlayıcı adımlarından endişe duyduğunu belirtti.
Senatör Warren: Kripto Sektörü Güçlü Bir SEC’ten Korkuyor
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri senatörü ve kripto şüphecisi olarak bilinen Elizabeth Warren, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC) kripto para birimi endüstrisinin bir sonraki başkan için korktuğunu vurguladı. SEC’in kriptoya yönelik kısıtlayıcı adımlarını atmasını bekliyor.

Senatör, Gary Gensler’in Nisan 2021’de SEC başkanı olarak yemin etmesinden bu yana Komisyonun, Trump Yönetimi altındaki eski başkanların yarattığı bazı sorunları çözmek için iyi bir başlangıç ​​yaptığını belirtti.

Warren, bir önceki SEC yönetiminin önemsiz tokenler, kayıt dışı menkul kıymetler, saadet zinciri, boşaltma, kara para aklama ve yaptırım kaçırmalarla dolu bir kripto para piyasasının oluşmasına zemin hazırladığını öne sürdü.

Warren, SEC’in Duruşundan Memnun

Gensler’in başkanlığından memnuniyetini dile getiren Warren, sektörün güçlü bir SEC’ten korktuğunu ve denetimlerden kaçmak için lobi faaliyetleri yürüttüğünü. bunun için her yıl milyonlarca dolar harcadığını söyledi.

Massachusettsli politikacı, SEC’in Amerikalı tüketicilere yapılan dolandırıcılıklara hükmetmek için düzenleyici yetkilerinin tüm gücünü kullanması gerektiğini söyledi. SEC’in kuralları uygulamak için daha agresif davranması gerektiğini belirten Warren, Kongre’nin bunun için ihtiyaç duyduğu kaynakları sağlaması gerektiğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Warren, bankacılık ve çevre sektörlerindeki ABD düzenleyicilerini, kripto para birimi endüstrisindeki bazı büyük oyunculara karşı daha fazla önlem uygulamaya davet etti. Elizabeth Warren uzun zamandır kripto endüstrisine yönelik karşıt yorumları ile tanınıyor.

Geçen yılın Kasım ayında yaptığı bir açıklamasında, kriptonun küresel ekonomiyi mahvedeceğini öne sürmüştü. Kriptoyu 2008’deki yüksek faizli ipotekler ve kredi temerrüt takasları ile karşılaştırmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.