Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Selçuk Gıda 15 Milyon TL’lik Satışını Duyurdu

Gıda endüstrisi sektöründe ithalat ve ihracat faaliyetlerinde bulunan Selçuk Gıda’dan yatırım amaçlı bulundurulan taşınmaz varlığına ilişkin satış açıklaması geldi.
Selçuk Gıda 15 Milyon TL’lik Satışını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Selçuk Gıda Endüstri İhracat İthalat A.Ş. (SELGD), yatırım amaçlı gayrimenkul satışı hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamasını paylaştı. Açıklamada, şirketin bağlı ortaklığı Sel Enerji Üretim ve Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait gayrimenkulün satışa çıkarıldığı bildirildi.

İzmir’in Konak ilçesinde yer alan ve yatırım amaçlı bulundurulan gayrimenkul için satış fiyatının 15 milyon TL olduğu açıklandı.

Gazi Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile satış sözleşmesinin imzalandığı kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz finansal tablolarında yatırım amaçlı gayrimenkullerimiz arasında yer alan taşınmazımız bugün itibarıyla 15.000.000 TL bedelle Gazi Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye satışı yapılmak üzere sözleşme imzalanmıştır.”

Açıklamada ayrıca sözleşme kapsamında satış işleminden bugün 5.000.000 TL’lik ön ödeme tahsilatının yapıldığı, 15 Kasım Çarşamba gününde tapu devri ile birlikte kalan 10.000.000 TL’lik bedelin tahsil edileceği belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Selçuk Gıda Hisse
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin taşınmaz satışını bildirdiği günde borsadaki hisseleri negatif seviyede yer aldı. Yıllık yüzde 67 oranında prim yapan SELGD, aylık olarak başlattığı düşüşü sürdürerek haftalık yüzde 4’e yakın gerileme kaydetti. TSİ 17.34 itibarıyla ise 11.32 lira seviyesinde kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.